iPad sahiplerine büyük şok!

iPad sahiplerinin başına büyük bir olay geldi. İşte ilişkileri sarsan ve kullanıcıları şaşırtan olay

  • Gökay Özbudak
E-postalar belli oldu!
E-posta deyip geçmeyin...

FoxNews'ın haberine göre FBI, AT&T'deki veri ihlaliyle doğan ve 114.000 iPad sahibinin e-posta adreslerini ortaya çıkaran olayı araştırıyor.

Bu ihlal yalnızca AT&T ile anlaşıp iPad satın alan kullanıcıları etkiliyor. AT&T'nin sitesindeki bir hata sonucu, doğru iPad'in kodu girilirse, o iPad sahibinin e-posta adresine ulaşılabiliyor.

Goatse Security olarak tanınan bir hacker grubu iPad kodlarını tahmin ederek tam 114.000 e-posta adresine ulaşabildiklerini söyledi. Grubun açıklamasına göre, bu olayı basına anlatmadan önce AT&T'yi uyarmışlar ve bu yanlışlık düzeltilene kadar beklemişler. AT&T ise bu hatanın düzeltildiğini 8 Haziran'da duyurdu.

Olay sonucunda, beklendiği üzere Apple ve AT&T'nin arası oldukça gerildi. AT&T özür diledi ve e-postaları ortaya çıkmış olabilen kullanıcıları uyaracağını söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Way canıına okadar para bayıl e mailini çalsınlar alahtan credit card şifreleri filan gitmemiş yoksa apple olduğundan daha pahalıya mal olurdu:)

İyi ki hackleyenler beyaz hacker miş.

114.000 ipad kodunu bulduklarına göre kesin algoritmayı çözmüşlerdir :D

Way canıına okadar para bayıl e mailini çalsınlar alahtan credit card şifreleri filan gitmemiş yoksa apple olduğundan daha pahalıya mal olurdu:)
--------------------------------------------------------------------------------
Apple için hiç bir sorun olmazdı, ancak AT&T için sorun olurdu. Zira sadece iPad'in ürün kodu girip veritabanından kişinin e-mail adresini öğreniyorlar, Apple'ın bu konuda bir kabahatı yok. AT&T eğer veritabanı güvenliğini sağlayamıyorsa bu onların problemidir, Apple'ın değil.

eeee hani apple ürünleri kasa gibiydi :D

Sen de yorum yaz