iPad satışı onu pek mutlu etmedi!

iPad satışlarından memnun olmayan biri var. İşte iPad adını duymak istemeyen kişi...

  • Gökay Özbudak
Steve Ballmer memnun değil!
Adını bile duymak istemiyor...

Microsoft ve Apple arasındaki çekişme, Apple'ın iPad'i piyasaya çıkartmasıyla beraber daha da alevlendi. Apple'dan daha uzun süredir tablet PC piyasasında olan Microsoft, iPad'in satışlarından pek de memnun görünmüyor.

Bir analistçinin Microsoft CEO'su Steve Ballmer'a, iPad'in 80 günde 3 milyon satması hakkındaki görüşlerini sorması üzerine Ballmer, soruyu pek beğenmedi ve memnuniyetsizliğini dile getirdi.

Satış rakamlarına bakıldığında Microsoft'un iPad'den rahatsız olmasının nedeni aslında belli oluyor. Microsoft, 2008'de 1.32 milyon ve 2010'da 1.25 milyon tablet PC satmayı başarmıştı.

Microsoft'un önümüzdeki aylarda daha güçlü bir tablet PC ile iPad'e ciddi bir rakip olarak ortaya çıkması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ipad marka satiyor bi ise yaradigindan degil

Sen normal bir bilgisayarı sadece dokunmatik ekran koyup satarsan tabii ki kimse gidip almaz, Apple yeni bir konsept yarattı ve doğal olarak da çok sattı çünkü iPad'le cep telefonunun ekran sorununu aştı aynı zamanda da normal bir bilgisayarın hantallığından kurtulup ultra mobil bir cihaz yarattı. Pil ömrü ve kullanıcı arayüzüyle süper zevkli bir cihaz, gel gelelim ki Apple'ın fiyat politikası ve flash'a kapıları tamamen kapatıp yerine gerçek bir alternatif (HTML5 yaygınlaşmadı) sunamaması cihazın 10 milyon satmasını önlüyor.

Daha güçlü bir tablet PC çıkarsa da iPad kadar başarılı olacağını düşünmüyorum.

Microsoft belki bir donanim sirketi olsa HP yada DELL gibi bu denli mutsuzlugu anlasilir, ama software bir tablet PC nin kacta kaci olabilir ki, bu adamlarin niyeti zorla microsoftu donanim piyasasina sokmak herhalde ...

Arkadaşlar ipad gibi bir oyuncakta insanlar ne buluyor anlamış değilim. KApitalist dünyada reklamın ne kadar etkili insanlarında alışveriş yaparken nekadar cahi olabildiklerinin bir göstergesi bu satış rakamları. Tüm dünyanın malını bana verseler ipadi istemezdim. Gereksiz yer kaplamasın

Microsoft'un Apple'a ciddi bir rakip olması imkansız.

İkinci yorumu yapan arkadaş doğru demiş. Masaüstü sistem için tasarlanan bir işletim sistemini bir iki ufak değişiklikle tablet bilgisayara koyarsan tutmaz doğal olarak. Apple OS X'ini doğrudan cihazına koymuyor, o cihaz için özel olarak optimize ediyor, ona özel bir sistem haline getiriyor. Microsoft bunu yapmayı beceremediğinden cihazları da tutmuyor. Çünkü koyduğu işletim sistemi o cihaza özel değil, genel bir işletim sistemi. O yüzden de o cihazda gereken performansı veremiyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play