iPhone 4: Sorun var ama her şey normal!

iPhone 4'ün sinyal sorunu giderek komik bir hal alıyor: İşte yapılan son açıklama ve şaşırtan sözler

iPhone 4 anteni testte
Anteni şimdi test ediliyor

iPhone 4 çıktığı günden beri teknoloji dünyası haberlerini ziyadesiyle işgal ediyor. Bilindiği üzere anten ve dolaylı olarak sinyal gücünden yaşanan iletişim sorunu halen devam etmekte. Nitekim sonunda Apple ve AntennaSys yetkilileri bu konu hakkında bir açıklama yaptı.

İlk olarak Apple durumun fazlasıyla abartıldığını belirtti. Devamındaysa AntennaSys başkanı Spencer Webb; "Bir sorun olduğunun farkındayız ama bu konu hakkında test yapmadan bir sonuca varmak çok yanlış olacaktır" diye konuştu.

Devamındaysa Webb, iki adet bu iş için biçilmiş kaftan mühendisle beraber bir takım testler yaptıklarını belirtti. Testlerin sonucundaysa şirket, temel olarak her şeyin yolunda olduğunu bildirdi. Webb; "Yaptığımız testler sonucunda, internette dolaşan yüzlerce video da olduğu gibi sinyalimizi dört hatta beş bar düşürebildik. Yine de bu durum bağlantıya herhangi bir etki etmedi" dedi ve ekledi "Eğer piyasadaki diğer benzeri kalitedeki telefonlara bakacak olursanız, hepsinin en azından bir iki bar sinyal sorunu yaşadığını görebilirsiniz" dedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

turkcell ne zaman getirtecek bu telefonu. 1 adet alacağımda :))))

apple battıkça batıyor yazık çok yazık

Böyle sacma bi acıklama da ilk defa görüyorum.

Sen telefonunu cıkarırken yere göğe sıgdıramıyordun, simdide digerleriyle kıyaslıyorsun:)

çok abartıllıyor bu anten sorunu,
adamlar doğru söylemiş,her telefonda vardır böyle basit sorunlar
üstelik yapılan testler böyle bir sinyal düşüklüğünün olmadığını söylüyor yazılım güncellemesiyle bu da aşılır.rakiplerinin yaptığı kötü propagandadır bence bu, hala bir iphone killer olmamasından da kaynaklı tabi ki, iphone nun muhteşem güzelliğini kullanmayan bilemez

Bende iphome4 var, neresinden tutarsam tutayim turkcell full cekiyor.

İngiltereden iphone 4 aldım. Sim Kartı kesip microsim haline getirdikten sonra turkcell hattımla kullanıyorum. İstanbulda birçok yerde denedim. Avucumun içinde sıkmaktan neredeyse telefonu kırıcam artık. Bazı yerlerde ancak 1 bar düştü telefonun çekim gücü.

İnternetteki yazıları okuyup göbek atan Anti Apple'cılara duyurulur.

Speedtest sonuçlarında hız düşmekte yani göstergelerde hata yok ayrıca bu telefon Türkiye'deki operatörler her köşeye baz istasyonu yerleştirdiği için bir sorun olmuyor bu konuda Türk kullanıcı incelemeleri de var.

Ben yorum yapmıcam niye ilk sen yap diyosunki yhaa

turkcell ne zaman getirtecek bu telefonu. 1 adet alacağımda :))))
---------------------------------------------------------------------------
Genelde herşeyden 10 adet alıyorsunuz galiba! :)

apple a bişi olmaz.rahat olun ;)

Yanlış takılan tuşlar ne olacak ?

konuşsunlar konuşsunlar, ne kadar çok konuşulur, o kadar çok satar iPhone... geçin kardeşim, gerçekten çok başarılı bir smartphone işte, kabul edin.. iPhone 3g var bende, iphone4 ten sonra çıkacak modele terfi edeceğim... apple ne kadar kötü yaparsa yapsın yine diğerlerinden en iyisidir, rahatlıkla alın derim...

Bizim insanımız çok garip.!yorumlara bakıyorumda adamlar problemli telefon için problem yok diye diye hepinizi inandırmışlar.!ben anti apple ci filan değilim.ama olan problemede yok demek saçma gelio. Bırakın bu fanatizimi, sürü mantığını yaw.

Sen de yorum yaz