iPhone 5'in ekranı incelecek mi?

Apple cephesinden gelen yeni bir patent haberi, iPhone 5'in ekranı konusunu yakından ilgilendiriyor!

iPhone 5'in ekranı incelecek mi?

Apple'ın aldığı yeni bir patent, LCD ekranların dokunmatik öğelerini ekranın içine alarak daha ince ekranların üretilmesine imkân veriyor. Geleneksel olarak dokunma algılayıcıları LCD ekrandan farklı bir katmanda bulunuyor. İki katman birbirine sıkı sıkı yapıştırılmış durumda. Ancak bu algılama katmanını LCD ekranın "içine" aldığınızda ekranın hem maliyeti düşüyor hem de daha ince ekranların üretilmesi mümkün oluyor.

Apple patent başvurusunda da bu iki öğeye dikkat çekiyor. Patentin amacı daha ince ve daha ucuz LCD panellerin üretilmesini sağlamak olarak özetlenmiş. Üstüne üstlük, alınan patent sadece cep telefonlarını hedeflemiyor. Ekranı dokunmatik olan (veya ileride olması planlanan) tablet, notebook bilgisayar, masaüstü bilgisayar, PDA, medya oynatıcısı, kısacası tüm ekranlı cihazları kapsıyor.

Apple, 8243027 numaralı patent sayesinde yeni iPhone'u hem daha ince hem de daha hafif yapabilecek gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Evet bu sayede dokunmatigi bozulan ekranlarin komple degismesi gerekecek ve apple amca daha iyi yemlenecek. Allah belani versin Apple yenilik diye her gun baska bir soygun. 10-15 dolara degistirilen dijitizerler yerini apple'in hirsizlik temelli ekranlarina birakirsa hepten naniklendik demektir.

Iphoneun transmitter eriyigindeki nanokondansatorler sızdı

şu saatten sonra yeni ekranmış felan olmaz artık tasarım aşamasının çoktan bitmiş olması gerek

cam erkan kullanması andorid olmamasi boş iş at çöpe

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir