iPhone 6 daha ince LED'e sahip olabilir!

Apple'ın iPhone 6'da yapacağı bu değişiklik, yeni telefonunun daha ince olacağının ipucunu veriyor!

iPhone 6 daha ince LED'e sahip olabilir!

Şu anki iPhone ve iPad'ler hiç de kalın cihazlar değiller. Ancak ekranı aydınlatmakta kullanılan LED'in çok büyük olduğunu düşünen Apple, daha ince LED'ler için harekete geçti.

Daha ince arka aydınlatma, iPhone 6'nın da daha ince olabileceği anlamına geliyor. Bunun yanında iPhone 6'nın daha geniş, 4.7 inç'lik bir ekrana sahip olmasının onu ağırlaştırmayacağı söyleniyor. LEDinside'ın raporuna göre Apple, bu amacına 2mm daha ince olan "0,4 yan-görünüm türü" LED arka aydınlatmayı kullanarak ulacaşak (şu anki "0,6 yan-görünüm türü LED yerine). Bu sızıntının daha önce sızan, ardından sahte olduğu anlaşılan iPhone 6'larla ilgisi olmadığını söyleyelim.

Kaynağa göre Apple, iPhone 6'da hızlı davranarak cihazı Haziran ayında piyasaya getirebilir. Bu ilginç bir iddia çünkü Apple'ın son senelerde iPhone'ları Eylül ayında tanıttığı biliniyor. Apple, Haziran ayında geliştirici konferansı WWDC'yi düzenliyor, dolayısıyla Haziran yeni bir telefon için ideal olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

iphone 4s ten ve ios6 dan sonrası yalan .

@17 Şub 2014 12:11 ne 4s'miş arkadaş bitti gitti o cihazın furyası miladı dolduran tuğlaya dönüştü ucuza 4s alanlarında şuanda kendini tatmin etmesinin lafıda 4s şahane oldu

@17 Şub 2014 15:25 O bitti gitti dediğin cihaz şu an s4'den daha kararlı çalışıyor :D

@17 Şub 2014 15:25 ios 7 ile bilerek bitirdiler 4s'i. Yoksa 6'da çok hızlıydı.

@17 Şub 2014 16:49 mesele kararsa nokia 3310 hepsinden kararlı o zaman o hepsinden iyi. ben 10 sene önceki telefonun hiç takıldığını yavaşladığını yeniden başladığını hatırlamıyorum.

Kalın mıydı ki iPhone'lar?

iPhone 4S ve iOS 6 Mükemmel sonrası berbat..

@17 Şub 2014 15:17 Aynen öyle

@17 Şub 2014 15:17 kime göre neye göre? iphone 5 ve ios 7 var hiç bir sorunu yok. demek ki neymiş iphone 4s kullananlar sonra çıkan modelleri "beğenmeyerek" kendilerini teselli ediyorlarmış... başka bir şey değil.

Bilgi sızdıran twitter hesaplarından bilgi toplayan chip Iphone 6'nın tam kalınlığını bulamayınca eski haberlerden birine tam kalınlığını yazdım. Birde ek olarak 1600 mhz ram ve yüksek cache'ye sahip çift çekirdekli yeni bir işlemciyle gelecek. Bu yorumdaki bilgileri yabancı forumlarda bile bulamazsınız.

@17 Şub 2014 22:39 vay goçum bee sen olmasan cahil kalacaz vallah.

@18 Şub 2014 01:03 tam tahmin ettiğim gibi, gelecek tepkiyi merak ettim. ama ilerde görücez kim haklı

İnce yapmasın, kazanılan alanda bataryayı büyütsün

ios 6 dan sonra apple bildiğin çöp olma yoluna gidiyor.ben ve arkadaşım air kullanıyoruz. uygulamalarda,nette ,oyunlarda yerli yersiz çökme, oluyor.ipod 5 teki ios 7 den bahsetmiyorum resmen kasıbildiğince kasıyor kendini. ipod çıkalı daha2 yıl olmadı güncelleme ile çöp ettiler resmen.nexus 7-4 çıkalı 2 yıl oldu güncelleme ile hala sapa sağlam. anlayın sunu artık. apple batıyor kandırmayın kendinizi

Apple iPhone 6-7-8-9 her ne ise,artik bir donem "kendi bilgisayarini kendin yap" gibi,ARTIK "SmartPhone" lerini kendin yap donemine girildi.Onun için çok ta mühim olmasa gerek.VATAN BILGISAYAR'dan toplama Phone'ler geliyooor... Dendiginde §a§mayin arkada§lar...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir