iPhone 7 hakkında bildiklerimiz!

Herkesin gözü iPhone 6S'te iken, iPhone 7 hakkında dedikodular da gelmeye başladı!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 7 hakkında bildiklerimiz!

iPhone 6 piyasaya sürüleli bir kaç olsa da ve sıradaki iPhone'un 6S olacağı kesin gibi gözükse de Apple, iPhone 7 üzerinde de sessizce çalışıyor. Peki iPhone 7 hakkında şimdiye kadar ortaya atılan iddialar neler?

Söylentilere göre iPhone 7, bu kez gerçekten safir kristal ekranla gelecek. Apple, safir ekranları sağlayan firmanın çeşitli sorunlar yaşaması nedeniyle, teknolojiyi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'a yetiştirememişti. Apple Watch'un ise sadece en pahalı sürümünde safir ekran var. Safir ekranlar, çiziklere karşı yüksek derecede dayanıklılık sunsalar da, düşmeler konusunda o kadar dayanıklı değiller.

Apple'ın iPhone 7'de ilk kez OLED ekrana yer verme ihtimali de var. Bu düşük güç tüketimine sahip, yüksek kontrastlı ekranlar, ilk kez Apple Watch'ta kullanılmıştı. Samsung'un telefonlarında sıkça rastladığımız bu teknolojide pikseller, kendi ışıklarını sağladıklarından, iPhone 7'nin ekranında her zaman gösterilen bir saate rastlayabiliriz.

Apple Watch'tan iPhone 7'ye gelebilecek bir başka özellik, Force Touch desteği. Bu teknoloji, parmağınızla ekranın üstüne ne kadar basınç uyguladığınızı algılayabiliyor. Bu sayede tek bir dokunuşla farklı işlevlere ulaşmak mümkün hale geliyor. Ancak bazı iddialara göre Force Touch, iPhone 7'yi beklemeden, iPhone 6S ile de karşımıza çıkabilir.

Son olarak dedikodular arasında Apple'ın home düğmesini kaldırarak, sanal bir home düğmesine geçiş yapabileceği de var. Sanal düğme böyle bir durumda ekranın alt kenarında gösterilebilir. Apple'ın böyle bir değişikliğe gitmesi halindeyse tüm ekranı parmak izi tarayıcısına dönüştürebileceği düşünülüyor. Firmanın böyle bir şeyin hayalini kurduğu, daha önce aldığı bir patentten biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Sanal dümeden nefret ediyorum

Yeni çöp daha mı :/ 3210 alın daha iyi :D

İphone 7'yi bilmem ama iphone 8'de telefona kanat takacaklar!!! Zira kanatsız uçamıyormuş!

adamlar yapıyor kalite istiyorsan parayı bastırcaksın .. bedava ekmek yok

Adamlar dünya devi bu gidişle iphone 30 A kadar gidecek :D ama cabuk kırılıyor ama olsun o kadarda olsun :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play