iPhone SDK: 100.000 kez indirildi

Apple cep telefonu için sunulan yazılım geliştirme paketi (SDK) bir çok kişi tarafından indirildi...

  • Halil Mollaoğlu
iPhone SDK: 100.000 kez indirildi
iPhone SDK: Talep çok.

Apple dört gün içinde iPhone yazılım geliştirme paketinin (SDK) 100.000'den fazla kişi tarafından indirildiğini kayda geçti. Haberi bildiren ise Apple sözcüsü.

iPhone SDK ile geliştiriciler Apple cep telefonu için uygulamalar yazabilecekler ve ilerde iTunes üzerinden bunları satabilecekler. SDK'nın beta sürümü Apple tarafından ücretsiz olarak indirilmeye sunuldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ama hiçbir işe yaramıyor!2gb boyutu var ancak indirenin elinde kalıyor...Onca beklentiler karşısında nasıl kurulacağı ne işe yaradığı belli olmayan bir şey çıkıyor ortaya!
sanırım sadece programcılar için yapılmış birşey!Yani son kullanıcıların hiçbir işine yaramıyor!
Sanırım SDK paketini kullanıcı için 2.0 firmwareinde yayımlıyacaklar!!!

SDK zaten coder'lar icin yani oyun kodlayicilari icin, normal kisiler ugrasamaz onunla :)
ve evet iPHONE 2.0'i yayinladiktan sonra oyunlari da yayinlayacaklar...
HAZiRAN ayinda yayinlamayi planliyorlar...

mERHABALAR ;

Arkadaşlar Zaten SDK adı üstünde herhalde normal yazılımdan anlamayan bir kullanıcıya hitap etmeyecek. Software development kit olarak adlandıurılan bu ürün programcılara hitap ediyor. Yanlız bir merak ettiğim windows kullanarak bu aracı kullanmak mümükünmüdür onu bulursak şayet süer olur. Bende programcıyım ama macos hiç kullanmadım açıkcası. Bir mac pc de bu iş için ayrıca almak istemem doğrusu dolayısı ile windows işletim sistemi kullanarak macosx için yazılım geliştirebilirsek gerçekten süper olur.

yeni mac almak zorunda degilsin... hackbook kurarak SDK yi kurabilirsin... ancak o zaman windowsuna veya linuxuna veda etmen gerekecek...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play