iPhone ve iPad'e XCOM müjdesi!

iPhone ve iPad kullanıcıları, belki de bugüne dek gördükleri en iyi oyuna kavuşmak üzere!

XCOM askerlerinin yeni evi: iOS
Şimdilik Andorid ve Windows Phone için haber yok!

90'lı yılların üretilmiş en iyi oyunlarından, kendi başına bir tür yaratan yapımın devamı niteliğindeki XCOM: Enemy Unknown, piyasaya çıktığı günden itibaren zirveye yerleşmiş, ender yapımlardan birisi oldu.

Sıra tabanlı strateji türüne farklı bir boyut getiren yapım, dünyaya saldıran UFO'lara karşı bir grup özel askerin verdiği savaşı konu alıyor. Sıkı oyuncuların bir an bile başından kalkmadan, her türlü zorluk seviyesinde bitirmeye çalıştığı XCOM: Enemy Unknown ise, bu Perşembe günü itibarı ile, yani 20 Haziranda, tüm iOS kullanıcılarının elinin altında olacak. iPad 2'den, tüm beşinci jenerasyon iPod touch cihazlarına kadar uzanacak olan listedeki cihazlar, Firaxis'in efsane oyununa 19.99 Dolar karşılığında sahip olabilecek.

Multiplayer kısmını bir kenara bırakırsak, oyununun iOS sürümü, tıpkı konsol ve PC'deki sürümün bir kopyası olacak. Kaynak biriktirip, yok ettiğimiz düşmanlardan elimize geçen parçalar üzerinde çalışıp, dünyanın tehdit altındaki bölgelerine anında müdahale edebileceğiz.. Pek tabi bu haber, Windows Phone ve Andorid işletim sistemlerine de XCOM furyasının gelip gelmeyeceği sorusunu akıllara getirdi. Nitekim 2K Games'den yapılan açıklamaya göre, şimdilik böyle bir plan bulunmamakta ve oyun an itibarıylq sadece iOS cihazları için sunulacak.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

19 dolar???

Dandroid yine yetim kaldı. Yazık lan zavallı dandroidçilere

@19 Haz 2013 11:16 dandik bi oyuna 30-40 TL vereceksek kalsın zaten

20 dolar ne.. abartsalardi..

Tırrt, fısss, 19 dollar yürrü ben almiyim, kerizler alsın

android' her zaman üvey evlat :) bide parayı dert ediyorlar jailbreaksız olarak crackli oyun yükleme kaç aydır var yine yükleyip oynarız sıkıntı yok ;)

her zaman ki gibi yine Apple farkı.... şaşıran var mı?....

@19 Haz 2013 13:10 Ben,ben,ben,ben,ben,ben,ben,BEN,BEN,BEN,BEN,BEN,BEN şaşırdım bişeymi var kardeşim! Zuhjahhahahhahahahahksdklsajfdkşlwjawekfj

Androidde yok, çünkü gerek yok ahahahaha. İstediğim oyunu androidde beleşe kurarım, keyfime bakarım.

@19 Haz 2013 13:30 Senin o uygulamayada o telefonada vericek paran yok. Kur beleşe. Türkiyedeki bilişim suçları ve korsanla mücadele Amerikadaki gibi geliştiğinde görücem ben seni

Androidin açık kaynak olmasına saygı duyan biri olarak iOS'un marketine hayranlıkla bakıyorum. Gerçekten de oldukça kaliteli ve güvenli, Apple şu an için bu konuda rakipsiz. Umarım WP8 yakın gelecekte yakalar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir