iPhone'lar için VR kamera adaptörü hazır!

SHOT isimli bu aksesuar, iPhone'lara çok özel bir yetenek kazandırmayı amaçlıyor!

  • Onur Seven
iPhone'lar için VR kamera adaptörü hazır!

Bu aralar Google gibi teknoloji devlerinden küçük işletmelere kadar herkes VR (Sanal Gerçeklik) pastasından bir parça kapmak istiyor. Sanal gerçekliği sosyal platforma taşımak isteyen SHOT isimli ürün de bunun son örneği olarak karşımıza çıkmış durumda.

İspanya'da bir grup arkadaş tarafından Kickstarter projesi olarak başlatılan ürün, iPhone kullanıcılarının kolayca sanal gerçeklik (VR) içeriği oluşturup bunu sosyal platformlarda paylaşabilmesini sağlıyor.

Firma, iPhone 6 ve 6 Plus kullanıcılarının 235 derecelik video ve 360 derecelik fotoğraf çekmesini sağlayacak bir kamera adaptörü tasarlamış durumda. SHOT isimli adaptörün iki balıkgözü lens ile birlikte sanal gerçeklik için gerekli olan ultra geniş alan etkisini gerçekleştirmesinin mümkün olduğu söyleniyor.

VR dünyasının Instagram'ı olmayı amaçlayan projenin hedefi ise 100 bin dolarlık bağış miktarına ulaşabilmek. Eğer yeterli finansman sağlanabilirse, Nisan 2016'ya kadar ilk ürün sevkiyatının yapılması planlanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ürün gayet basit ve güzel görünüyor fakat bu sanal gerçeklik teknolojisi benim gibi bir manzaranın tamamını göremeyi sevenler için can sıkıcı olacak. Çünkü tek bir noktaya bakarak tüm detayları göremeyeceksiniz.Bu sebepten de tüm detayları görmek için bir görüntüyü defalarca izlemeniz gerekir ki bir şeyleri tekrar etmemek için biraz yanlış teşhisle anti depresan verilmiş olan insanlara çok çabuk sıkıntı verir malesef.

muazzam olmuş. Çok tutar bu

kıskanan dandroid fanları çatlasın, apple a geçince rahat ettim. android pişmanlıktır

bu google card boarda çok benziyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost