Iris: Windows cepler için yeni web tarayıcı

İndirin: Cep telefonundan internete gimeyi sevenler için yepyeni bir web tarayıcı...

  • Halil Mollaoğlu
Iris: Windows cepler için yeni web tarayıcı
Iris: Mobile internet keyfi için bir alternatif daha.

Daha önce buradan ve buradan duyurduğumuz alternatif mobil tarayıcı Iris nihayet hazır... Mobil internet tarayıcıları yelpazesi genişliyor: Torch Mobile yazılım firması Iris ismindeki web tarayıcı ile Opera Mobile ve diğerlerinin karşısına çıktı.

Kanadalı tarayıcı-uzmanları Mobile World Congress'te Iris web tarayıcısının 1.1.0 nolu sürümünü tanıttı. Tarayıcı JavaScript, Flash Lite ve WebKit görüntüleme motorunu destekliyor. Firmaya göre bunların bir sonucu olarak neredeyse her internet sitesi orijinaline sadık bir şekilde görüntülenebiliyor.

Ayrıca SSL desteği güvenli web sitelerinde gezinti yapmayı da mümkün kılıyor. Tarayıcı fare imleci ile navigasyonu, sekmeli sörfü destekliyor ve kullanıcı arabirimini kişiselleştirme imkânı da sunuyor.

Yazılımı irisbrowser.com adresinden Windows Mobile 5 ve üzeri cep telefonları için (örneğin HTC Touch Pro) ücretsiz olarak farklı dillerde indirilebiliyor.

Download: Iris (Kayıt gerektirir)

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Opera mini gibi daha geniş kitlelere hitap eden bir tarayıcı yaparak piyasaya girseler daha başarılı olurlardı . kullanıcı kitlesi zaten sınırlı olan bir pazara girmişler ,bol şans.

Retina yok muydu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play