Kinect'in Windows sürümünün satışı durduruldu

Microsoft, PC için ürettiği Kinect modelini resmi olarak öldürdü. Ama bu, o kadar kötü olmayabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Kinect'in Windows sürümünün satışı durduruldu

Microsoft, Kinect'in Windows'a özel modeli Kinect v2 for Windows'un satışını durdurdu. Üründen Windows'ta faydalanmak isteyenler, bundan sonra Xbox One modelini bir adaptörle birlikte kullanabilecekler.

Kinect'in Windows modeli, belirli alanlardaki geliştiriciler ve araştırmacılar arasında oldukça popüler bir aksesuar. Ancak önceki modellerin aksine v2'nin Xbox One ve Windows modelleri "işlevsel anlamda eş" idiler. Dolayısıyla bu durum, Microsoft'un üretim ve destek maliyetlerini artırmaktaydı. Dahası Microsoft'a göre firma, ürünün Windows modeline olan yüksek talebi karşılayamamaktaydı.

İki ürünün bir araya getirilmesiyle birlikte Microsoft'un yaşadığı üretim sorunları da ortadan kalkmış olacak. Kinect'in Windows modelini satın almış olanların endişe etmesine gerek yok, çünkü ürün Microsoft'un desteğini almaya devam edecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Kinect Microsoft'un gerçekleştirdiği başarılı projelerden biridir. Başka hiçbir firma bu tür bir teknoloji üretemedi. Hololens de gelecek, iki ürün birlikte çalışınca yapılabileceklerin sınırı yok.

Yazik olmus kullaniciya ek adaptor maliyeti. Bu teknoloji microsoftun elinde rezil oluyor. cep telefonlarina uygulansa ne guzel olurdu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost