Lenovo'dan "tersine göç!"

Tüm PC devleri üretimini Çin'e kaydırırken, bu dev tam tersini yapmaya karar verdi!

  • Mehmet Ali Bahıt
Lenovo'dan "tersine göç!"

IBM'in bilgisayar üretim kanadını 2005 yılında satın alan Çinli üretici Lenovo, üretiminin bir kısmını tekrar ABD'ye kaydırma kararı aldı.  Şirket geçtiğimiz gün ABD'de yeni bir üretim tesisi açarak hem yerel pazardaki performansını arttırmayı, hem de istihdam sağlamayı hedeflediğini duyurdu.

İlk üretim birimi, Kuzey Carolina'daki Whitsett'te kurulacak.  Başlangıç yatırımı 2 milyon Dolar olacak ve 115 kişi istihdam edilecek.  Fabrika dizüstü ve masaüstü bilgisayar ile tablet üretimine yoğunlaşacak.  Ürünler iş istasyonu, sunucu gibi donanımların da dahil olduğu "ThinkSomething" markası altında satılacak.

Kuzey Carolina'daki fabrika, Lenovo'nun bütün dünyada faaliyette bulunan fabrika ağına dahil olacak ve ThinkPad Tablet 2 ve ThinkCentre M92p masaüstü bilgisayar gibi cihazları üretecek.

Lenovo şu anda Hewlett-Packard'ın arkasından dünyanın en büyük ikinci bilgisayar üreticisi konumunda ve analistlerin yaptığı değerlendirmelere bakılırsa şu andaki büyüme hızı ile yakında HP'yi geçip piyasa lideri konumuna gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bi servisine işiniz düşsünde anlayın dünyanın 2. büyük bilgisayar üreten firmasının tavırlarını.

Bi servisine işiniz düşsünde anlayın dünyanın 2. büyük bilgisayar üreten firmasının tavırlarını.

arkadaşın canı yanmış olmalı :D Şunu da belirteyim ki HP'nin satış sonrası desteği çok ama çok iyi. Bi de ısınma sorunları olmasa değmeyin keyfime :)

HP'nin servis desteği çok da iyi değil, 2 yıl garantili laptopun daha ilk yılında ömrü biten bataryasının garanti kapsamında olmadığı gerekçesi ile değiştirmediler.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play