LG'nin"parmak izi planı" tam gaz...

LG'nin merakla beklenen 2 yeni amiral gemisi G3 ve G2 Pro'da bu teknolojiyi kullanacağı kesin (gibi)

  • Ercan Uğurlu
LG'nin"parmak izi planı" tam gaz...

Parmak izi tarayıcıları cep telefonu dünyasında yeni bir dalga yarattı. Önce Apple'ın Touch ID'si ile başlayan bu süreç, ardından HTC One Max ile sürdü. Bu ikilinin ardından da diğer cep devleri için yeni modellerinde bu teknolojiye yer verip vermeyecekleri konusunda söylentiler gündemi sarmaya başladı. Bu söylenti kalabalığı arasında elbette Samsung da Galaxy S5'le yerini aldı. Fakat daha sonra gelen haberlere göre muhtemelen Samsung, Galaxy S5'te parmak izi sensörü kullanmayacak. Zira onun yerine göz / retina teknolojisi düşünülüyor... Fakat bir cep devi daha var ki, anlaşılan yeni ceplerine parmak izi sensörünü adapte etmekten geri durmayacak.

G2 ve kavisli G Flex cepleriyle 2013'ün son çeyreğine damgasını vuran LG'nin, daha önce özellikleri sızan G3'te parmak izi sensörü kullanacağı kesin gibi. Kore'li ET News'tan bu konuda yeni haberler geldi; ancak gelen haberler yalnızca LG G3 ile sınırlı değil. Görünüşe göre LG, G2 Pro modelinde de parmak izi teknolojisini kullanacak.

LG'nin yeni cepleri G2 Pro ve G3'ün tanıtım tarihleri de sızdı. G2 Pro'yu önümüzdeki ay Mobil Dünya Kongresi'nde göreceğiz. G3 ise muhtemelen Mayıs ayında karşımızda olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Applela değil motorola ile başladı...

parmak izi ve akıllı cihazlar bizi istihbaratlara 1 adım daha yaklaştırıyor her firmaya nasıl güveneceğimizi bilemeyiz örneğin google ın istihbarat bilgilerini satması gibi

Bu işler sakat . LG pazar payını bu uygulamayla beraber çok yükseltemez.

LG in Samsung out.

LG ye para verecegime uzerine s.car sifonu cekerim, alcaklar Optimus 4X'i kakaladilar simdi destek bile vermiyorlar. Lanet olsun sana LG.

apple ile başlamadı motorola atrix ile başladı. her ne kadar problemli bir telefon olsa da Touch ID den daha güvenilir bir sistem sunduğu kesin, bilgileri telefon hafızasında saklaması açısından

G2'nin taksiti bitmedi daha :D Zırt pırt telefon değiştirdiğimden değil, ama biraz daha amiral gemisi olarak kalaydı iyiydi.

LG dikkatini cekmeyi iyi biliyor fiyat performansi cok iyi ve lg den gayet iyi bana her konuda destek oldular evimde bir suru esya lg sirada hombot var :)

Ne akıllı telefonu ne tableti nede böyle onemli gibi gosterilen parmak izi muhabbet ini apple bulmadi. Ama apple bunlari daha iyi kullanmanızı sağladı.

böyle bir uygulamada lg'nin başı çekmesi memnun edici. çünkü bu uygulama sayesinde cihazımızdaki kişisel verileri koruyabileceğiz. izinsiz acces olmasını engelleyebileceğiz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost