LG ve Motorola da "her ay güncelleme" dedi!

Samsung ve Google'ın ardından, iki dev daha Android'li ceplerini her ay güncelleyeceğini açıkladı!

LG ve Motorola da "her ay güncelleme" dedi!

Sadece bir multimedya mesajı (MMS) ile Android cihazların ele geçirilebilmesini sağlayan Stagefright güvenlik açığı, güncelleme ve yama konusunda akıllı telefon üreticilerini derinden sarsmış gibi görünüyor.

Geçtiğimiz hafta Google ve Samsung, kullanıcıları koruma altına alabilmek için aylık bazda güvenlik güncellemeleri yayınlayacaklarını açıkladılar. Nexus cihazlar için zaten güncelleme önceliği Google'dan beklenen bir şeydi ancak Samsung'un bu konuda çok hızlı olduğu söylenemez.

Şimdi de Motorola güvenlik güncelleştirmeleri sürecini hızlandırmak için Google ve taşıyıcılarla ortak bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Şirketin yeni cihazları zaten yamalı olacağı için Stagefright tehdidi onları etkilemeyecek. Diğer cihazlar için ise 10 Ağustos tarihinde bir yama yayınlanarak kullanıcılara sunulacak.

Aylık güncelleme periyoduna Google, Samsung ve Motorola'nın dışında LG'nin de dahil olacağı söyleniyor. Wired kaynaklı habere göre, LG de aylık bazda güvenlik güncelleştirmeleri sağlamak için çalışmalara başlamış durumda.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bunların hepsi wp nun yükselişe başlamasından sonra oldu.

@10 Ağustos 2015 11:02 Arkadaşım her habere saçma sapan alakalı alakasız Windows reklamı yapıyorsun. Komik görünüyor. Sırıtıyor. Yok Windows Phone kullanan. Olmayacak da. Anla bunu artık. Enerjini daha hayırlı bir yere kanalize et. Microsoft için tren kaçtı. Şu haberle wp' un ne alakası var. Bayma artık yeter.

@10 Ağustos 2015 11:02 farkli dunyada mi yasiyoruz acaba ? Ben nie hic farkedemedim

görde inanma :D ayrıca bu kadar kolaysa android bu kadar parçalandı.

ben ios ve apk sdklarının dönüşerek windows 10 da çalışacağını duyduktan sonra ne iosa bakarım ne de androide stabil zerafet istiyorum yeni lumialar geleydi

samsunga güvenmeyin güncelleme verceğine dayir vermez.

samsung onu note 2 kulanıcılarına anlatsın en son 4.3 te sayıyolardı...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir