M7 işlemcisi, akıllı cepler için "doğru adım"

Apple'ın iPhone 5S'e güç veren M7 işlemcisi, akıllı telefonlar için aslında ne ifade ediyor?

Tam bir çözüm değil

Tam bir çözüm değil

Karjalainen, şunları ekliyor: "M7'deki sorun, onun tam bir çözüm sunmaması. İşlemci yürümenizi algılıyor ancak bisiklete bindiğinizi algılayamıyor." "Biz ise M7'nin iyi taraflarını ve kendi teknolojimizi birleştirdik. Bunların bir araya gelmesi, hem bizim işlevlerimizi kullanabilmeniz, hem de pilden tasarruf edebilmeniz demek."

Peki M7 çipi pilden tam olarak ne kadar tasarruf sağlıyor? Sürekli açık kalacak bir uygulamayı gerçekten pratik hale getiriyor mu?

Karjalainen'in cevabı şöyle; "Buna tek bir sayıyla cevap vermek zor çünkü ağ bağlantı gücü ve kullanıcıların telefonunu nasıl kullandığı gibi faktörler, pil kullanımını etkiliyor. Ancak testlerimizde iPhone 5S'in iPhone 5'e göre pili yüzde 40 tasarruflu tükettiğini gördük."

Karjalainen, uygulamayı M7 çipine sahip olmayan cihazlar için de geliştirmenin kendilerine ek bir zorluk getirdiğini söylüyor. Ancak ona göre uygulamanın iOS 7 sürümü, M7'siz cihazlarda (bazı özellikleri terk ederek) yine de iyi bir pil performansı sunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

yeni çöp... çöpçü çalışıyor...

@grezimonk evet yine çalışıyorsun

@grezimonk steve öldükten sonra apple nin bir değeri klmadı

@28 Kas 2013 14:16 çöpçü olmak hakaret mi şimdi cahil iSheep?

bendede iphone5s var sarj'zim okulda 1%'di ekrani kapattim ust butona tiklayip 3 saat dayandi.

@Cemil2565 o zaman seninki kesin akıllıdır

İyi Bişey BU Ya :D

şarj diyeni gordum şarz diyeni de ama "şarj'zım" ne onu cozemedim...

ciiizısss!! bu işlemci bi harika dostum.

islemci olarak mediatek islemcileri ile anyi ama GPU ve yazilim olarak aciklarini kapatiyor. Zaten Arm islemciler arasinda öyel aman aman farklar yok ARM para basip lisans aliyorlar ve sirketler kendi mantiklarina göre o sablonla planlamasini yapiyor. Gercek olan suki Apple her konuda reklamini yaptirmayi biliyor bu makalede bunun en iyi örneklerinden exynos s2 s3 serisindeki performansi bu sene Qualcom sirketinin islemcileri önde gidiyor (CPU olarak GPU olarak degil) zaten Apple sadece islemci konusunda lisansi var diger parcalari ismarliyor bu islemcileride diger firmalara grave yaptiriyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir