"Made for iPhone" netleşiyor!

Apple'ın 2 Haziran'da tanıtacağı "Made For iPhone" projesinin detayları belirginleşiyor!

  • Ercan Uğurlu
"Made for iPhone" netleşiyor!

Apple, 2 Haziran'da düzenlenecek olan WWDC 2014 etkinliğinde akıllı ev otomasyon sistemini tanıtmaya hazırlanıyor; bunu zaten biliyoruz. Ama şimdi, tanıtımına günler kala, projenin detayları da ortaya çıkmaya başladı.

iOS tabanlı iPhone, iPad ve diğer cihazlarla evde bulunan "Made For iPhone" etiketli elektronik cihazları kontrol edebilecek olan ev sahipleri, son sızan bilgilere göre bunu gayet basit şekilde gerçekleştirecekler.

Yeni yazılım sistemiyle evlere "hükmetmeye" hazırlanan Apple, "Made For iPhone" etiketli elektronik cihazları iPhone'la kontrol edebilmemizi sağlayacak. Evdeki yerel Wi-Fi ağına bağlı olan tüm cihazları otomatik olarak tanıyacak olan sistemin, Bluetooth bağlantısı yoluyla sesli komuta da müsaade edebileceği yeni sızan bilgiler arasında bulunuyor. Gayet kolay bir kullanım sunacağı düşünülen sistem ile iPhone ve iPad üzerinden evdeki ışıklandırmalar, termostat, kapı kilitleri ve üreticilerin genişletecekleri ürün yelpazesi dahilinde daha pek çok elektronik eşya kontrol edilebilecek. Şimdi gözler birkaç gün sonra düzenlenecek olan WWDC 2014 etkinliğinde elbette. 2 Haziran'da Apple'ın akıllı evlere yönelik bu teknoloji üzerindeki sır perdesi kalkacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Görseldeki kumanda apple a ayrı bir hava katmış.Retro havası vermiş

apple ın bu yeniliği türkiye için çok ilerde

@31 May 2014 19:51 atma be ARÇELİK smart tv uygulaması var... daha kullanışlı ve basit...

bir android kullanıcısı olarak chip çok taraflısın ios veya android de uygulama çıksa direk sitende paylaşırsın hatta google'nin logosundaki azıcık küçük değişikliğini bile paylaşmsıssın ancak wp'ye whatsapp'ın tekrar geldiğini yazmamışsın

@31 May 2014 22:15 ne alaka???

@31 May 2014 22:15 Nokia 5800 XpressMusic

@01 Haz 2014 06:02 :/ :/ :/ :/

desenize nsa artık evlerimizide dinliçek rahatlıkla

Tam usengecler icin yapilmis bir proje tek telefonla kalkmadan tv yi ampulleri kapi kilidini diger elektronik cihazlari acip kapamanizi sagliyacak bir mantik

Seni dinlemez

Sen de yorum yaz