Masaüstünüzü tam anlamıyla kişiselleştirin

Bu 4 araçla Windows'unuzu keyfinize göre "değiştirin"; PC'niz gerçek anlamda "size özel" olsun!

Masaüstünüzü tam anlamıyla kişiselleştirin

Bilgisayarınızı kişiselleştirmek, sadece onun dış görünümünü renklendirmek anlamına gelmiyor. PC'nizi kişiselleştirmek aslında onu kendi ihtiyaçlarınıza göre, daha işlevsel bir hale getirmekten geçiyor. Bu yazımızda kişiselleştirmenin yazılımsal tarafıyla ilgiliyiz. Aşağıdaki araçları kullanarak herkesinkinden farklı, tam size göre bir bilgisayar meydana getirebilirsiniz.

Mac stili için: RocketDock

RocketDock'u daha önce hiç denemediyseniz, onunla Stack Docklet eklentisinin de yardımıyla masaüstünüzü organize etmeyi denemenizi tavsiye ediyoruz. Stack Docklet, Rocket Dock içerisinden klasörleri direkt olarak açmanıza izin veriyor.

Uygulamaları daha şık çalıştırın: Launchy

Launchy sayesinde bir uygulamanın ismini yazarak onu çalıştırabilirsiniz. Oldukça basit bir araç olan Launchy, birkaç kişiselleştirme seçeneği de sunuyor.

Ek masaüstü araçları

Ek masaüstü araçları

Rainlendar: Bir takvim, yapılacaklar listesi, saat ve hava durumu aracı içeren Rainlendar, masaüstünüzü daha şık bir hale getirebilir.

Rainmeter: Rainmeter'ı sunduğu birçok işlev sayesinde büyük oranda kişiselleştirmeniz mümkün. Belki de en çok kişiselleştirmeyi Rainmeter ile elde edeceksiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bunlar ilk başta kasmıyor ama ilerleyen zamanlarda sorunlar çıkıyor.

eğer bilgisayarı kasmayacak bir program ise güzel.

bu saçmalıklarla uğraşacağınıza direkt mac 'e geçin rahat edin....

XFCE ile daha çok kişiselleştirme yapılabilir. Ama bu dediğim Windows'da yok tabi. :)

Maalesef RocketDock yazılımı Win7 sürümleri ile pek uyumlu değil şu an. Arada bir docklet larda hata verebiliyor. Bu da docklet ayarlarını yeniden yapmaya yol açıyor. Bunun yanında hala versiyon değişikliği yapılmış değil... Ama yine de kullanıyorum ve vazgeçilmezlerim arasında.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir