Mercedes-Benz Cenevre Otomobil Fuarı'nda

Mercedes-Benz, hem Apple'ın yeni otomobil sistemini, hem de yeni S-Serisi Coupé modelini tanıttı!

Mercedes-Benz Cenevre Otomobil Fuarı'nda

Mercedes-Benz, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde düzenlediği basın gecesi ile hem yeni servis markası "Mercedes me" ve Apple'in otomobil eğlence ve bilgi sistemi olan "CarPlay"in lansmanını yaptı hem de merakla beklenen yeni S-Serisi Coupé modelini dünyaya tanıttı. Mercedes-Benz'in 84. kez katıldığı Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında yeni C-Serisi,    S 600 ve S 65 AMG modellerinin ise Avrupa lansmanı gerçekleşti.

Mercedes-Benz lüks segmentinin lideri S-Serisi'nin yeni nesli kendinden önceki her nesilde olduğu gibi "dünyanın en iyi otomobili" ünvanını korurken aracın yeni tek kapılı modeli S-Serisi Coupé, standartları yeniden belirleyecek. S-Serisi Coupé'nin seri üretim versiyonu, aracın 2013 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılan konsept modelini gerçeğe taşıyor. Yeni S-Serisi Coupé, dinamik hatları, muhteşem detayları, kaliteli işçiliği ve eşsiz tasarımı ile dikkat çekiyor. İlk kez 84. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkan S-Serisi Coupé, Mercedes-Benz'in CL-Serisi modelinin yerini alacak.

2014 Detroit Otomobil Fuarı'ndaki dünya tanıtımından sonra 84. Cenevre Otomobil Fuarı'nda Avrupa lansmanı gerçekleşen yeni C-Serisi ise bir önceki versiyonu ile Türkiye'de ve dünyada satış rekorları kırarak Mercedes-Benz'in en yüksek satış hacmine ulaşan modeli olma özelliğini taşıyor. Daha dinamik hatlar ve karakteristik çizgileri ile bir çok teknolojik yeniliği bir arada sunan yeni C-Serisi, yalın ancak heyecan verici dış ve birinci sınıf iç mekan tasarımıyla yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. Yandan bakıldığında uzun kaput, geriye alınmış yolcu kabini ve kısa konsollar C-Serisi'nin klasik ve dengeli Mercedes-Benz sedan yapısını tanımlıyor. Yeni C-Serisi'nin modern görünüme sahip geniş ve lüks iç mekanı duygulara hitap eden sadelikle dinamik sportifliği mükemmel bir şekilde harmanlayarak uçak seyahatlerinde ekonomi sınıfından birinci sınıfa geçilmiş hissi yaratıyor.

Yeni nesil C-Serisi Nisan ayında, yeni S-Serisi Coupé ise Temmuz ayında Türkiye'de satışa sunulacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

holy shit! Mercedes and Apple yan yana...

carplay demişsiniz 1 paragraf açıklama yok sırf Mercedes....

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Mercedes-Benz Cenevre Otomobil Fuarı'nda
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir