Microsoft CEO'su: Xbox ve Bing'i satmayacağız

Microsoft'un CEO'su Satya Nadella, Xbox ve Bing'in gerçekten satacak mı? Kendisi açıkladı...

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft CEO'su: Xbox ve Bing'i satmayacağız

Microsoft'un CEO'su Satya Nadella, Salı günü yaptığı açıklamada Xbox veya Bing'i satmak istemediğini söyledi.

Code Conference'ta çeşitli soruları yanıtlayan Nadella, Xbox veya Bing'i satma planlarıyla ilgili sorulan bir soruya bu cevabı verdi. CEO, sözkonusu bölümlerin yatırımcılardan gelen yoğun baskıya rağmen Microsoft'un bir parçası olmayı sürdüreceklerini söyledi. Nadelle sözlerine "bugün Xbox'la yaptığımız işten farklı bir iş yapmak gibi bir niyetim yok" diyerek devam etti ve konsolun hayranlarının içine su serpti.

Bing'in şirketlerinin "önce bulut" stratejisinin merkezinde olduğunu söyleyen Nadella, Azure gibi birçok web tabanlı ürünlerinin Bing sayesinde geliştirildiğini söyledi. Bing, Cortana gibi tüketicilere yönelik birçok işleve de entegre edilmiş bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde ise Windows lisans ücretlerini aşağı çekmeyi amaçlayan Windows with Bing ile tanışmıştık.

Yaklaşık dört ay önce Microsoft'un başına geçen Satya Nadella, "önce bulut, önce mobil" stratejisine odaklanıyor. CEO'nun uzun dönemli hedefleri, meyvelerini vermeye giderek yaklaşıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

msnin ciou sunu ülkemize bekliyoruz

Gecenlerde Turk bilisim sitelerinde yazilan korkunc tercume aslinda tercume degil resmen pacavra haberi nerelere getirdi. <>Isin ilginc yani Bill Gates'in Bing'in bir yere gitmesine izin vermeyiz ondan cok sey ogrendik, XBox icin de bagimsiz bir yol izlemesine karsi olmam demesini ingilizce portallar bile ikisine de yol verildi olarak anladilar.<> neyse olar boyle seyler.

bing neysede xbox satmasın =D

Adam işi biliyor toparlıyacak MS

Bing'i küçümsemeyin

Bingi dayatmaları dışında kullanan mı var acaba yandex biel daha iyi.

Bingi küçümsemeyin

Bing aramada çöp translate işe yarar...

Sen de yorum yaz