Microsoft OneDrive, sürprizle geldi!

Microsoft'un ismi yenilenen depolama hizmeti, güzel bir sürprizle beraber geldi!

Microsoft OneDrive, sürprizle geldi!

Microsoft, kişiye özel ücretsiz bulut depolama servisi OneDrive'ın kullanıma açıldığını duyurdu. OneDrive kullanmaya başlayan ilk 100 bin kullanıcı, 1 yıl boyunca 100 GB kapasiteden faydalanacak.

Microsoft, daha once SkyDrive adıyla bilinen kişiye özel bulut depolama servisinin OneDrive adıyla hizmete girdiğini duyurdu. OneDrive'a giriş yapan ilk 100 bin kullanıcı, ilk 1 yıl boyunca 100 GB depolama kapasitesinden faydalanma olanağına kavuşacak.

Kullanıcılar yeni OneDrive ile belge, video, fotoğraf ve diğer dosyaları saklamanın yanı sıra gelişmiş dosya paylaşım özelliklerinden de faydalanma imkanı sunuyor. Güncellenen Windows Phone, iOS, Android ve Xbox uygulamaları sayesinde OneDrive servisinde depolanan dosyalara mobil platformlardan da kolayca ulaşmak mümkün.

Yedekleme ve paylaşım için ideal alternatif

Microsoft tarafından gerçekleştirilen Harris Poll çalışmasına göre, bulut kullanıcılarının yüzde 66'sı cihazlarda depoladıkları içerikleri başka herhangi bir ortamda yedeklemiyorlar. Bu kullanıcıların yüzde 69'u ise depoladıkları verileri kaybetmektense cihazı kaybetmeyi tercih edeceklerini ifade ediyorlar.

İnternet üzerinde ücretsiz ve yüksek kapasiteli depolama alanı sağlayan OneDrive, kullanıcılara dosyaların güvenli ve her yerden kolayca ulaşılabilecek bir şekilde yedeklenmesi için ideal bir alternatif sunuyor. OneDrive servisine kayıt olan tüm kullanıcılara sunulan 7 GB'lık depolama alanı, 7 bine yakın fotoğrafın depolanmasına olanak tanıyor.

Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, OneDrive servisinin hizmete girmesine dair şunları söyledi:

"Kullanıcılar, telefon, tablet veya başka bir cihazı kullandıklarında, en sevdikleri fotoğrafların veya ihtiyaç duydukları belgelerin parmaklarının ucunda olmasını istiyorlar. Biz OneDrive ile bu beklentiyi karşılamayı hedefliyoruz. Xbox'tan Windows Phone'a, Windows 8.1'den Office çözümüne, en güncel Microsoft cihaz ve servislerinde OneDrive entegrasyonuna yer veriyoruz. Ayrıca fotoğraf, video ve belgelerinize her yerden istediğiniz bir şekilde güvenle ulaşabilmeniz için OneDrive uygulamalarının tüm platformlarda yer almasını sağlıyoruz."

Çektiğiniz fotoğraflar bulutta yedeklensin

Çektiğiniz fotoğraflar bulutta yedeklensin

OneDrive ile gelen yeni özelliklerden biri de Android cihazlarda otomatik kamera yedekleme özelliği. Böylece Android cihazlardan diğer cihazlara veri aktarımı her zamankinden çok daha kolay hale geliyor.

Standart olarak kayıtlı tüm kullanıcılara 7 GB depolama alanı sunan OneDrive, istendiğinde 50, 100 ve 200 GB'lık ücretli depolama alternatifleri sunuyor. Arkadaşlarına OneDrive tavsiyesinde bulunan kullanıcılar, davetlerini kabul eden her kişi için 500 MB olmak üzere, 5 GB'a kadar ücretsiz ek depolama alanına sahip olacaklar. Ayrıca kamera yedekleme özelliğini kullananlara 3 GB'lık ücretsiz ek depolama alanı sağlanacak.

Mevcut SkyDrive kullanıcıları, SkyDrive için kullandıkları kullanıcı bilgileriyle OneDrive servisini kullanmaya devam edebilecekler. OneDrive hakkında daha fazla bilgi için https://www.onedrive.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

mail.ru 1TB verdi

nasıl yani, 100 gb alan için yeni hesap mı açmamız lazım

ayrıca kendi sitesinde böyle bir duyuru yok ?

Yandex varken gerek yok

One drive en iyisi ya

100 bin kullanıcı arasına girmişim :) 100Gb Harika oldu

telefondan foto,video çekip buluta atıp pc'imden ulaşmak harika ;)

onedrive en iyisi tartışmasız

OneDrive (SkyDrive)'ın üstüne tanımam bulut söz konusuysa. Cepte, tablette, PC'de herşey tek biyerde ve hep yanımda. Ayrıca kullanımı çok kolay ve cep telimi komple yedekliyor sürekli hiç veri kaybetmiyorum. Üstelik çok sürpriz sever bi şirket hep bedava ekstra alan hediye etmek için bahane arıyor. Bugünkü 100GB'ı kaçırdım ama benimkini ilk başta 7GB'tı bedava yükselttiler hep şimdi 50GB oldu sağolsun Microsoft :P

haber için teşekkürler hemen deneyelim

Onedrive olduğu gün bir sürü fotoğraf çekmiştim hali ile onedrive'ıma otomatik yüklendi. Yani o 100 binden biriyim ama hala 30 gb alanım var.

Ne güzel herkes kendi eliyle verilerini veriyor. RTE niye yasayla uğraştı ki :D Nasılsa millet dünden razı...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir