Microsoft'tan büyük Office anlaşması!

Microsoft'un pek çok cep üreticisiyle yaptığı anlaşma, bakın Android kullananlara ne getirecek...

Microsoft'tan büyük anlaşma!

Geçtiğimiz ay Microsoft'un Office uygulamasının Samsung'un Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde önyüklü olarak geleceği konusunda söylentiler vardı hatırlayacak olursanız. Yalnızca bu değil, Samsung ve Microsoft'un Office de dahil olmak üzere pek çok Microsoft uygulaması konusunda el sıkıştığı da ortaya çıktı. Öte yandan listede yalnızca Samsung yok, Casper da dahil olmak üzere pek çok marka yer alıyor.

Microsoft, uygulamalarını yalnızca Windows Phone platformunda değil, Android platformunda da pek çok marka altında kullanıcılara sunacak. Anlaşma dahilinde Samsung'un da içinde olduğu toplam 11 marka bulunuyor.

Casper (Türkiye)
Dell (Amerika)
TrekStor (Almanya)
JP Sa Couto (Portekiz)
Datamatic (İtalya)
DEXP (Rusya)
Hipstreet (Kanada)
QMobile (Pakistan)
Tecno (Afrika)
Pegatron (Global)

Türkiye'den Casper'la anlaşma sağlayan Microsoft, Amerika'dan Afrika'ya değin pek çok ülkede üreticilere Android cihazlarında uygulama sağlayacak. Her partnerine Word, Excel, PowerPoint ve OneNote önyüklü uygulama desteği sunacak olan Microsoft, bunlara OneDrive ile Skype'ı da dahil ediyor.

Henüz Samsung tarafından Microsoft'un Office uygulamasının Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'le önyüklü olarak geleceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat bu iki cepte Microsoft Office'i önyüklü olarak bulamazsak da OneDrive'ın 2 yıllık bir süre için ücretisz olarak sunacağı 100 GB'lık ek alanın kullanıcıları bir hayli memnun etmesi bekleniyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Ooo alirim bi dal

2 yıllık 100 gb mı Windows Phone da bile 15 gb veriyor. Benim süresiz olarak onedrive da 30 gb var yani Windows Phone a destek versin bi uygulamada az var.

@24 Mar 2015 19:31 Bing teklifiyle 100 GB'a ek depolama alanı alabilirsin.

@24 Mar 2015 19:31 Oda bişimi benimde 46 GB

Microsoft Windows bedava hiç bir şey yapmaz Allah' 'tan google android'i üretti de şu Windows tekelinden kurtulduk

casper dünyada bilindikmi

@24 Mar 2015 21:50 Demekki bilindikmiş.... Microsofta sor....

@24 Mar 2015 21:50 Dünya ile alakası ne? Türkiye'de anlaşma yaptığı firma Casper. Diğer sayılan firmaların kaç tanesi biliyorsun hem?

Sonunda en büyük elektronik cihaz üreticileri de Google'ın kullanışsız, güvensiz ve insan pazarlamacısı urun ve hizmetleri yerine yazılım devi Microsoft'un uygulamalarını yerleşik olarak sunmaya başlıyor. Artık etik dışı ve mesleki ahlaktan uzak Google'ın bir defa bile kullançadığımız gereksiz Hangouts, ÇakmaOffice, KullanışsızNote, SızıntıDrive vs. uygulamaları yerine Microsoft'un harika Office, Skype, OneNote, OneDrive vb. uygulamalarını yerleşik olarak alacağız. Harika haber. Windows 10 ile birlikte Google'ın amele işletim sistemi Android de yerin dibine girecek inşaallah. Kimse fanboyluk olarak algılamasın veya fanboyluğa kalkışmasın lütfen. Eğer Nexus cihazınızda sevgilinizin "Aşkım doğum günümde bana çiçek alır mısın?" şeklinde SMS atmasının akabinde Chrome tarayıcınızdaki tüm Google Adsense reklamlarının ciceksepeti.com olduğuna şahit olsaydınız siz de benim gibi düşünürdünüz. Deneyip şahit olabilirsiniz. Öte yandan 15 yıllık Microsoft hesabımla (@msn.com) şimdiye kadar hiçbir güvenlik veya gizlilik sorunu yaşamadım. Rehberim, bulut depolama hizmetim, eposta servisim, not alma hizmetim, office uygulamalarım yıllardır sadece tek bir MS hesabımda. Son derece memnunum. Bunlar göreceli açıklamalar, farklı zevkler falan değil arkadaşlar. Hepiniz biliyorsunuz, bunlar herkesin bildiği aşikar gerçekler.

@24 Mar 2015 22:03 Size öyle geliyor. Sanki Microsoft'un yayılmacı politikası çok mu güvenli? Bu gibi konularda tekele toplanma hiçbir zaman güvenli olmamıştır ve olamazda. Tekel daima istismara açık bir konudur ve daima istismar edilmiştir, edilmeyeceğinin de garantisini kimse veremez (kaldı ki ülkemizde TTNet gibi çok güzel bir örneği de mevcuttur). Üstüne üstlük Microsoft, aynen Google gibi bir Amerikan firmasıdır ve bu tip konuları daima istismar eden bir ülkedir. Son örneği de resmi olarak kanıtlanmıştır, neredeyse Tekel konumundaki bir ülke tekelini istismar etmiş ve gerçek olmayan kanıtlara dayanarak bir ülkeyi yaşanmaz hale getirmiştir.

@24 Mar 2015 22:03 MS in gönüllü kölesi sıfatına örnek olmak için verdiğin çaba takdire şayan....

@24 Mar 2015 22:03 sms okuma iznine sahip bir google uygulaması yüklemeseydin. hem kendin okuma izni veriyon, hem niye okuyup çiçek reklamı çıkarıyo diyon! minik bir hatırlatma: sızıntı da başka bulutta oldu, sen bulutları da karıştırıyon. son not: senin en güvendiğin microsoft'taki kasten bırakılan açıklar sayesinde bizim çok gizli askeri ve devlet sırlarımızın hepsi ama hepsi amerikanın kucağında! günaydın :)

@24 Mar 2015 22:03 İyi de sen tüm gelirini reklamcılıktan sağlayan bir firmanın ne yapmasını bekliyordun ? Google ın sana getirdiği bedava servisler olmasa bugün mapı da, drive da, her yeri reklam dolu skypeyi de paralı kullanıyor olacaktın. Hatırlatırım ms in 5 gb depo vermesi gmailin posta kutusu hafızasını 5 gb olarak sunmasıyla başladı. O zaman hotmail 25 mb hafıza veriyordu sadece :) İnsanların mobil platformda daha fazla zaman geçirmesi ve bu tabanın hakimi androit olması Windows fiyatlarını ucuzlattı. Eskiden 300 dolardan aşağı windows sürümü mü vardı. Beğen veya beyenme google seni ms in düdüklemesinden kurtardı :)

@25 Mart 2015 09:22 İyi de, reklam olayı benim mesajlarımı okumasını, kimleri arayıp aramadığımı, gps'imi açınca nereleri ziyaret ettiğimi, internette nereleri okuduğumu takip etmesini ve hatta kayıt etme hakkını vermez. O zaman sırf Windows kullandığın için git MS'e şirket sırlarını ver, Google'a ülke sınırlarındaki nöbetçi kulübelerinin fotoğraflarını gönder, Apple'a Pc teknolojisinde çığır açacak keşfinin planlarını yaz. Sen Amerika gerçeğini anlayamamışsın, adamlar her şeyi kendilerinde....

Samsung, büyük b,r tekelcinin elinden kurtulup, başka bir tekelci ile iş yapıyor... Yapma samsung...

Microsoft ne zaman yok olmaya başlayacak yav. Yahoo gibi küçüldükçe küçülmesini dörtgözle bekliyoruz. Beter olsun ki sıra facebooka felan da gelsin :)))

Arkadaş, bir tane MS trolü bütün siteye yetmeye çalışıyor. Microsoft için tek başına birsürü yalan yorum yazması bir tarafa, kendi kendine de 13 tane oy basmış, yazık ya...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir