Mozilla, yeni geliştirme kanalını duyurdu!

Firefox tarihindeki en önemli adımlardan biri daha resmen atıldı: Firefox Aurora resmen yayında...

  • Zeynel A. Öztürk
Mozilla, yeni geliştirme kanalını duyurdu!
Aurora, Nightly ve Beta yapıları arasında yer alacak

Tarayıcı geliştirme sürecini hızlandıran Mozilla, 'Aurora' adındaki Firefox geliştirme yapılarını duyurdu. Bu yapılardan daha önce buradaki haberimizde bahsetmiştik. Aurora, sayesinde 'kullanıcılar Firefox'u oluşturmaya daha fazla katkıda bulunabilecek'.

Mozilla, 'nightly' ve beta yapıları sayesinde kullanıcılarına test sürümleri sunuyordu ancak Aurora; nightly yapıları ile beta sürümleri arasında bir konumda yer alacak ve yaklaşık altı haftada bir güncellenecek.

Bazı tecrübeli Google Chrome kulanıcıları, tarayıcının beta dev. sürümünü kullanarak yeni sürümlere daha erken erişebiliyorlar. Google'ın bu 'kararsız' sürümleri yeteri kadar kararlı yapmayı başardığı biliniyor. Mozilla'nın da Aurora ile aynı yolda olduğunu umuyoruz.

Firefox'un Aurora yapısını buradan indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

fireFOX harika!!

Chrome herkese örnek oldu anlaşılan.Belki de böyle daha iyi olur firefox için.Çünkü kullanıcılar beta'dan önce daha iyi test etme imkanı bulacaklar.

Kullanıcılara daha fazla katkıda bulunabilme imkânı sunmaları güzel. Umarım kullanıcıların geri bildirimlerine gerçekten önem veriyorlardır...

en güzel tarayıcı firefox

işe yaramaz.

Firefox 6.0a Sürümü buyrun deneyin...Nightly olarakta geçiyor...
http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-mozilla-central-l10n/firefox-6.0a1.tr.win32.installer.exe

chrome forever

Windows 7 yi çıkardı 4 sene olmadan vistayı sildi attı.. tam herkes yenı yenı windows 7 ıle tanısırken windows 8 i çıkarıyor ne bu acele anlamadım...

firefox kadar içiboş dandik bir tarayıcı görmedim ya bi bu bide opera al birini vur ötekine piyasada boşu boşuna yer işgal ediyolar :)

google tarayıcıda devrim yaratdı

firefox kadar içiboş dandik bir tarayıcı görmedim ya bi bu bide opera al birini vur ötekine piyasada boşu boşuna yer işgal ediyolar :)

------------------------------------------------------------------------

benim gördüğüm içi en boş tarayıcı chrome :)
firefox, ie ve opera daha fazla şey sunuyor hızın yanında.

firefox 4'ün linux versiyonunu çok başarılı buldum. yada ubuntu 11.04 beta'yı unity masaüstü ile kullandığımdan kaynaklanmış olabilir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play