MS Apple'ın "yalancı" olduğunu iddia ediyor

Microsoft Apple'ın yalan ve mitlerle dolu propagandalarına sert cevaplar vereceğini duyurdu!

MS Apple'ın "yalancı" olduğunu iddia ediyor
Apple: Microsoft bu reklamları hiç de komik bulmuyor!

Microsoft'un pazarlama departmanı müdür yardımcısı Brad Brooks çözüm ortakları ile yaptığı bir toplantıda bundan böyle her fırsatta Windows Vista hakkındaki "gerçekleri" anlatarak Apple'ın ve Apple destekçilerinin "yalan" ve "mit" olarak nitelendirdikleri propagandalarına misilleme yapacaklarını açıkladı.

Toplantıda isim vermeden "kendilerinin yolunun en iyi yol olduğunu iddia ediyorlar. Bizce bu talihsiz bir iddia" diye konuşan Brooks sözlerine "şu anda toplumdaki algı oldukça yanlış. Windows harika bir sistemdir, Windows Vista da çok iyi bir işletim sistemidir. Gerçekleri konuşalım, gerçekler bizi daha güçlü kılar".

Her ne kadar Brooks özellikle belirtmemiş olsa da, Apple'ın TV reklamlarından şikayet ettiği belli oluyor. Apple iki yıldır çok alaycı mesajlarla reklam yapıyor ve gerek işletim sistemlerinin gerekse de kullanıcılarının Windows Vista'dan daha iyi olduğunu iddia ediyor. Oldukça komik olan bu reklamlar da Apple'ın pazar payını pozitif yönde etkiliyor. YouTube'da bu reklamlardan sürüyle var ve oldukça popüler olarak izleniyor, elbette Türkiye'de YouTube açık olmadığı için izlenemez ama biz yine de linkini verelim: "http://www.youtube.com/results?search_query=vista+apple+adverts&search_type=&aq=f"
Bu açıklamanın ardından Microsoft'un özellikle daha iddialı ve Windows Vista'yı daha çok öne çıkaran TV reklamlarına girişeceği tahmin ediliyor. Şu anda merak edilen ise Microsoft'un Apple'ı hangi noktalardan vurmayı hedeflediği. Bekleyip göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Apple: "Aptal sekreter makinesi"

apple'ın ürünleride güzel olsada onlarda farkında microsoft gibi olmadıklarının ve olamicaklarının, o yüzden belden aşagı vurmaya calışarak reklamyapmaya calışıyorlar...

inş. Pardus a da laf atmazlar :P

kendime hep sormuşumdur apple söylediği o dünyanın en iyi işletim sistemini, mac osx'i neden pc uyumlu da pazara da sürmüyor? satışları artıp paza kazanmaktan mı çekiniyor, yoksa çıkaracağı service packler le başının ağrımasını istemeyip, kendilerine has oluşturdukları karizmalarını mı çizdirmek istemiyorlar... şözün kısası bilinçli kullanıcılar böyle alaycı reklamlara kanmıyorlar...yanlış anlamayın mac de kullanıyorum, pc de . . .

Apple hep yaptigini yapiyor. Anlamsizca sisirilen bir firma ve isletim sistemi bunun sebebi de kraldan cok kralci fanatik kullanicilari virus bulasmayan sistem safsatasi coktan yikildi kullanilmayan bi sisteme tabii ki hackerlarda ugrasip saldirmiyor windows varken niye saldirsin ki macos a ama artik macos da ciddi saldirilar yiyor ve cokta aciklar veriyor ustelik apple acik kapama da tecrubesiz ve yetersiz yama ckarma hizi cok kotu ve hantal davraniyorlar apple once koskoca 75 milyon turk vatandasina deger versin tam turkce destekli isletim sistemi veprogramlar yayinlasin apple makine kullanmak zorunda oldugumuz icin goruyoruz turkiye de ki hicbir hizmetleri tam degil sikinit yasiyoruz.

Bana kalırsa Mac OS X hakkında yargısız infaz yapıyorsunuz.

Polemiğe hiç gerek yok. Apple, PC'nin eline su dökemez. Düşünsenize tüm dünyada MAC kullanımı %10 bile değil. Hep güvenli MAC'in daha olduğu üzerine politika yaparlar ama kullanım oranlarına bakarsanız (%10 bile kullanılmayan bir işletim sistemine saldırı oranı windows'a göre çok düşük hemde MAC gibi güvenli bir sistem geçen senelerde saniyeler içinde kırılmıştı.) en güvenlisi yine Windows bence. Ayrıca hem donanım hemde yazılım geliştirilebilirliği olarak PC çok çok üstün durumda.

Apple'da DirectX kadar güçlü bir DirectX benzeri bir "program" var mı ki?

Apple a laf atmışınız ama vista çok mu iyi sanki ? Xp ye lafım yok ama microsoft vista gibi dandik bir işletim sistemi yaparak biz kullanıcılarını kandırıp parasını boş yere vermelerine sebep olmuştur. Özellikle yeni pc alırken vistalı işletim sistemi almak da mecburi bırakılmış durumda piyasada her türlü baskısı var. Bill Gates amcam gittikden sonra çok değişti microsoft tam bir kapitalist düzen firması oldu. İnsanları sömüren. Bill Gates altın kalpli bir insandı. İnşallah diğer işletim sistemlerininde stabil ve kullanışlı olduğunu insanoğlu anlarda alternatf bir firma çıkar fiyatlar düşer. Microsoft sömürgesi biter.

Mac OS X'in yüzde 10'luk kullanıcı barajına ulaşmasına pek birşey kalmadı. İnternet basınını takip etseydiniz bunu bilirdiniz.

Şurası bir gerçek: Apple Türkiye pazarını ciddiye almış olsaydı, ürünlerinin ülkemizde fahiş fiyatlarla satılmasına izin vermezdi.

Dinime küfreden müslüman olsa diye bir söz var.Bu söz MS ye tam oturmuş.
''Windows harika bir sistemdir, Windows Vista da çok iyi bir işletim sistemidir''
Bu lafdan sonra anlıyorum ki MS komedyenlik işinede giriyor :)

Türkiye'de YouTube açık olmadığı için izlenemez ama biz yine de linkini verelim:

yani chip diyor ki, siz biliyorsunuz nereden gireceğinizi ama biz söyleyip zan altında kalmak istemiyoruz...
anladık biz onu chip;)

Apple'ın Laptopu pahalı, MS'in işletim sistemi pahalı, bilgisayarı ucuz, bi bakıma aynı hesaba geliyor

Mac mi kalsın hacı dünya ile uyumsuz aman aman grafik tasarımcılığı ile uğraşıyorum tüm meslektaşlarım bıraksın şu illeti.

80 'li yıllarda millet commoderla,amigayla oynarken ve bunlarla ciddi ciddi iş yaparken masaüstü işletim sistemi bir tek macintosh apple vardı,hemde windowsun yıllar sonra anca ulaşabileceği görsellikte.mac apple bir 3-5 yaşındaki bir çocuk bile rahatlıkla hemen kullanmaya başlayabilir.benim burada belirtmek istediğim windowsun işletim sistemini mac apple dan çaldığıdır ve sanki kendi icatlarıymış gibi dünyaya pazarlamalarıdır,merak edenler araştırabilirler.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir