MS, Windows 8 hakkında fikir kabul etmiyor!

Windows 8 hakkında dahiyane fikirleriniz mi var? Hepsini unutun! İşte Microsoft'un şok sözleri...

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, Windows 8 hakkında fikir kabul etmiyor!
Bir müşteri temsilcisine göre Microsoft, sadece varolan ürünler için fikirleri kabul ediyor

Microsoft'un Windows 8'de "dış görüşlere" tamamen kapalı olduğu ortaya çıktı. Görünüşe bakılırsa Windows 7'de kulanıcılara kulak veren Microsoft, bu kez ne dediğimizi pek umursamayacak.

Eski bir IT yöneticisi olan Chris Carlucci, Microsoft'a Windows 8 ile ilgili bir fikrini bildirmeye çalışmış. Carlucci'nin bu fikrinde, işletim sisteminin küçük bir bölümünün daha kolay kullanılmasından bahsediliyor. Carlucci'nin Alex adlı Microsoft Müşteri Hizmetleri Yetkilisinden aldığı cevap ise onu hayal kırıklığına uğratmış.

Alex sözlerine şöyle başlamış: "Bize sonraki jenerasyon Windows hakkında bir öneri sunmak istediğinizi anlıyoruz. Size bir bilgi sunmaktan memnuniyet duyacağım." Ancak işler bu paragraftan sonra biraz garipleşiyor: "Chris, size şunu bildirmek istiyorum ki Microsoft varolan ürünler ve hizmetler için önerileri kabul etse de, yeni ürünler, teknolojiler ve süreçler hakkında önerileri kabul etmiyor."

Windows 7 kullanıcıların fikri değil miydi?

Ancak Microsoft, Windows 7'nin müşterilerinin fikri olduğunu söylüyordu. Alex, Windows 7 hiç yokmuş gibi sözlerine şöyle devam ediyor: "Şu anki Microsoft ürünleriyle ilgili olmayan bilgi aktarımı nedeniyle meydana gelebilecek yanlış anlamaları ve tartışmaları engelleme gayretimizi anladığınızı umuyoruz. Dolayısıyla bilgilerinizi gözden geçirmeden geri döndürüyoruz."

Microsoft'a konu hakkında başvuran Cnet ise henüz herhangi bir bilgi edinmeyi başaramış.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Zaten yalnız kendileri kullanacak gibi gözüküyor, tutmaz bu ürün, Windows 7'nin yanında gölgesnde kalır, kimse yutmaz o tableti..

kaşıntısı ne şimdi windows un anlamadım batmak mı istiyolar zaten işletim sistemleri olmasa tutamazki pazarda klavye mi satıcak fare mi satıcak başka ürünü mü adam gibi ha bide samsungla htc yle uğraşıyo beleşten para alıyo

wındows 8 bu muhtesem urunu sadece mıcrosoft kullanır .bu mıcrosftun bıtme projesı:D

hatalı bir uygulama! müşteri memnuniyeti önemlidir

bu sözden sonra windows 8 biraz sönük kalacak gibi duruyor.

windows 7 insanların fikirleriyle yapıldıysa hiç bir allahın kulu dosyayı klasör içinde gezindirmeyi tahmin edemedi mi dosyanın yerini klasör içinde değiştirmek için adının başına 1 falan yazmak zorunda kalıyoz ya

Öff, bu apartmanın görevlisine " apartmanda oturan Cumhurbaşkanı nasıl adamdıri nasıl bilirsin onu? " gibi bir soru sormak! Microsoft kullanıcıları can kulağıyla dinlemeseydi 100 yıl önce silinirdi dünyadan!:)

daha fikirlere açık hale gelebilecek kadar olgunlaşmamış ve de daha deneme sürümü bile indirmeye sunulmamış bir yazılım için, hedef saptırıcı fikirler her zaman af dışı tutulur...

sev-gülü Mikrosof' u gutlarım...

saygılarımla...

adamlar haklı olabilir. şöyleki; sonuçta öneride bulunan kişi misal appel adına çalışıyorsa ve sunduğu öneri aslında appelin patentini alıp gizli tuttuğu bir teknolojiyi içeriyorsa microsoft bunu sağlıklı bir öneri kabul edip uygulamaya koyduğunda apel tarafından açılan milyonlarca dolarlık tazminat davası ile karşıkarşıya kalabilir...

Ehhh Vista 2 Gelio desene..

görünümü değil işlevi önemli!

Microsoft'un içindeki statükocular yine yönetimi ele geçirmiş desene.. :)

Microsoft kapalı kod işletim sisteminden bile kapalı olmaya başladı

Buna şu an için saygı göstermek gerek. Çünkü Win8 daha RC sürümüne bile ulaşmadı. Buda şu an için yazılımcı gözü ile bakmak gerekirse Microsoft'un çok yoğun bir çalışma temposu içinde olduğunu gösteriyor. Kafanızda onlarca hesap varken birilerinin isteklerini siz ne kadar dikkate alırdınız ? Ama bu durumun RC sürümleri ile değişebileceğini düşünüyorum.

Max_Real Qnx

Microsoft'un küçülme projesi mi? Dev cüce... Çömel bakayım biraz, yat yere, uzan...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost