MSI'dan oyun canavarı dizüstü!

Donanım özellikleriyle "Yok, yok!" dedirten bu oyun dizüstü bilgisayarı, fiyatıyla şaşırtıyor!

  • Ali Güngör

MSI nispeten karşılanabilir fiyatlara oyun amaçlı dizüstüler üretmeyi amaçlıyor. Karşılanabilir fiyattan kasıt, üst düzey parçalarla donanmış bu dizüstü bilgisayarların ucuz olduğu anlamına gelmiyor.

MSI'ın en son oyun bilgisayarı GT660R da ilgi çekiyor. Amerika'da satışı başlayan bu dizüstü bilgisayar, güçlü parçalarla donanmış durumda.

16 inç ekrana sahip olan GT660R, Intel Core i7 740QM 1.73 GHz işlemciye, Nvidia GeForce GTX285M 1GB ekran kartına sahip. 6GB DDR3 bellek, 2x500GB sabit disk, Blu-ray okuyucu, 720p webcam, 802.11n WiFi, Gigabit LAN, Bluetooth LAN, 4-1 hafıza kartı okuyucu, HDMI, eSATA/USB kombo, iki USB 2.0 portu ve iki adet USB 3.0 portu ile donanıyor.

MSI'ın TDE+ (Turbo Drive Engine+) teknolojisi tek bir tuşla sisteme daha fazla güç veriyor. Yurtdışında 1700 dolara satılıyor ki bu fiyat, bu özelliklere sahip bir dizüstü için bir zamanlar hayal bile edilemezdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Gerçekten çok güzel donanımı var fakat ekran kartı eskidi artık:) Benim merak ettiğim pil süresi yine 1 saat civarı mı gidiyor? bir araştırayım

öncelikle herkese selamlar, size tavsiye amaçlı söylüyorum ben ilk zamanlar oyun için bilgisayar toplama gibi oyun amaçlı düzüstü gibi arayışlara yönlendim ama her defasında zarara uğradım eninde sonunda sistem yetersiz kalıyor ve özellikle de kopya oyun oynuyorsanız creakten kaynaklanan kasmalar vb durumlar donanımızın gerçek gücünü gösteremiyor.

ben geçen gün karar verdim öncelikle araştırdım, ps3 ve xbox 360 karşılaştırdım: ps3 almak şu aşamada çok pahalı bir seçim olacak çünkü kopya oyun oynatmıyor sadece 2 tane önemli oyunu var god of war 3 ile kilzone 2 bunun dışındaki bütün en iyi oyunlar xboxta mevcut üstelik kopya oyun da çalıştırabiliyorsunuz. ps3 ün kadıköydeki fiyatı 650 tl xbox 360 elite 120 gb tın fiyatı da 580 tl idi. ben seçimimi xboxtan yana yaptım ve iyi ki böyle bir seçim yapmışım dedimallahın o ne grafikler inanın ağzım açık kaldı pc de bu şekilde bu zamana kadar böyle bir deneyim yaşamamıştım, yoksa gidip 2000tl civarında bilgisayar alacaktım hiç gerek yokmuş

son sözüm şu normal kullanım için dizüstü + oyun amaçlı konsollar (ps3 veya xbox seçim size kalmış) herkese iyi oyunlar diliyorum :)

İşlemci modeli çok güzel fakat hızı çok düşük, en az 2.66 Ghz olmalıydı bence...

Msı qüzeL ürünLer üretio qerçekten bu habere şaşırmadm :D

yurt fiyatı şaşırtıyor ama yurtiçi fiyatıda şaşırtıyor :)))) nice kat kat vergilerle

Burada bek bahalı olar :)

aga o buraya 2700 dolara gelir bea

Özelliklerine göre fiyatı ucuz. Tabi burada fiyatı öyle olamaz
Türkiye'de en iyi alternatif Monster olur.

bu sıcaklarda oyun oynarken laptop u yakmayalımda :) deskoplar bile ısnırken laptoplara şans vermiyorum

Darısı başımıza..

burda 3400 e satıp ucuz kısmını kaldırırlar bizim tüccarlar.milleti düşünen yok cebini düşünen çok..

İşlemci modeli çok güzel fakat hızı çok düşük, en az 2.66 Ghz olmalıydı bence...

---------------------------------------------------------------------------------
Arkadasim 1.73 GHZ islemcinin temel baz hizi. I serisi islemcilerin hizi sabit degil ihtiyaca gore kendi frekansini arttiriyor,performans gerekmeyince frekansi dusurup pilden tasarruf ediyor. Bu teknolojiye Intel® Turbo Boost ismi verilmistir.

Soz konusu islemcinin max. hizi 2.93 GHZ.

Çok güzel NoteBook. Fiyatı özelliklerine göre uygun amma Türkiye 'ye gelene kadar iş çığırından çıkmakta.

bukadar şeyi nasıl sıgdırmışlar acaba

bunun yerine bi alienware alın daha iyi bee...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play