MWC 2016'dan beklediklerimiz!

Bugün başlayan Mobile World Congress'te hangi dev, hangi bombaları patlatacak? Hepsi, haberimizde...

MWC 2016'dan beklediklerimiz!

Samsung, LG, Sony ve diğer tanınmış telefon üreticilerinin en son cihazlarını tanıtacağı Mobil Dünya Kongresi 2016 (MWC 2016) bugün başlıyor. En son mobil teknolojileri yakından takip edenler için yılın en önemli etkinliği olan MWC; Barselona'da düzenleniyor. Fuar 25 Şubat'a kadar devam edecek ancak en önemli tanıtımların bugün ve yarın yapılması bekleniyor. Tanıtımını iple çektiğimiz cihazlar arasında Samsung Galaxy S6, LG G5 ve fazlası var.

İşte MWC 2016'dan beklediklerimiz!

1. Samsung'un yeni telefonları gelecek

Samsung, amiral gemisi sınıfındaki en yeni telefonlarını birkaç senedir MWC'de tanıtıyor. Bu sene de muhtemelen herhangi bir değişiklik olmayacak. 5,5 inç'lik Galaxy S7'nin Samsung'un bu akşamki etkinliğinde tanıtılmasına neredeyse kesin gözle bakılıyor.

Galaxy S7, görünüşte selefi Galaxy S6'ya çok benzeyecek. Yeni telefonun 12MP kamera, 2.800mAh pil ve microSD slotuyla gelmesi bekleniyor. Söylentilerin aksine, Galaxy S7'de yeni USB-C şarj portuna yer verilmeyebilir. Son sızan görüntülerde telefonun standart micro-USB portuna sahip olduğunu gördük.

2. LG'nin yeni amiral gemisi tanıtılacak

MWC'nin ilk bombalarından biri LG'den gelecek. Firmanın bugün Türkiye saatiyle 15:00 sularında en yeni amiral gemisi G5'i tanıtması bekleniyor. Snapdragon 820 işlemci, 3GB RAM ve daha küçük bir pille gelmesi beklenen LG G5, biraz daha ince, biraz daha hızlı ve belki biraz daha şık olacak. Yani büyük değişikliklerden çok küçük geliştirmeler sunan bir G5'le karşılaşacağız. Bir özellik dışında.

LG G5'in en dikkat çeken yeniliği, son sızıntılara göre pili ve kamerayı sürükleyerek çıkarmanızı sağlayan "Magic Slot" olabilir. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

edit: . Tanıtımını iple çektiğimiz cihazlar arasında Samsung Galaxy S6, LG G5 ve fazlası var.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
MWC 2016'dan beklediklerimiz!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir