Nintendo Wii: Bir efsanenin veda vakti!

Bir dönem tüm rakiplerini ezerek büyük sürpriz yapan efsane cihaz için ölüm vakti çok yakın!

Nintendo Wii: Bir efsanenin veda vakti!
The Wii Shop bir süre daha açık kalacak

Nintendo, rakipleri Sony ve Microsoft'tan çok önce davranarak, Kasım 2012 itibarı ile yeni jenerasyon konsol modeli Wii U'yu tüm dünyaya tanıttı. Geçen süre içerisinde bir yandan Wii satışlarını da sürdüren marka, öyle görünüyor ki bir dönemin en çok satan konsolunu yavaş yavaş piyasadan kaldırma peşinde...

Başta The Wii's News, Weather, Everybody Votes, Mii Contest, Digital Camera Print ve Nintendo channels olmak üzere, WiiConnect24 servislerinin de dahil olduğu tüm mesajlaşma ve sistem uygulamaları, 29 Haziran itibarı ile tamamen kapanacak. Bilinen ve sıkça kullanılan sunucular arasındansa sadece "The Wii Shop," özellikle eski oyunları indirmek isteyenler için bir süre daha açık kalacak.

Bahsi geçen uygulamalar, Wii U'nun geriye dönük uyumluluk sistemi içerisinden çoktan silinmiş bulunuyordu. Bu sebepten, Nintendo'dan gelen açıklama çok da sürpriz olmadı. Yeni konsollarına daha fazla odaklanmak istediğini belirten firma, kapatma haberini şimdilik sadece Japon'ya için yapmış durumda. Uygulamaların Amerika ve Avrupa bölgeleri için daha fazla hayatta kalmaları yeni bir açıklama gelinceye kadar mümkün gözüküyor. 

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Japonya kelimesini ilk defa duydu sanırım arkadaş.

İlk Defa Veda Derken WindowsXP'den Bahsetmediniz

aadmlar sadece bazı kanallarında wii u'ya ağırlık verecekleri için wii'de ki bu kanalları kapatıyorlar.. Wii konsol olarak daha uzun süre satılır, panşğe gerek yok.. ne zman ps3, xbox 360'ın üretimi durdurulur o zaman wii'de durur.. hala en çok satan konsollardan biri wii dünya çapında, adam hiç altın yumurtlayan tavuğunu keser mi

@17 Nis 2013 09:15 100.000.000 satışı aşmış durumda, playstation 3 77 milyon, xbox 360 ise 76 milyon satmış durumda. bu tabloya göre en fazla satanlardan biri değil en fazla satan wii olmuş oluyor, en yakın rakibinden tam 23 milyon fazla satmış durumda. tepkimi belirtiyorum çünkü bu başarıyı microsoft yada sony yapmış olsaydı yer gök inlerdi ama nintendo yapınca en fazla satanlardan biri oluyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir