Nokia büyük işten çıkarmanın eşiğinde!

Son günlerde sık sık gündeme gelen Nokia'dan, bu kez kötü haber geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia büyük işten çıkarmanın eşiğinde!

Nokia'nın dünya çapında 10.000 ile 15.000 arasında çalışanının işine son vermeyi planladığı Reuters tarafından iddia edildi.

Nokia'nın Finlandiya'da ve Almanya'da yaklaşık 2.400 çalışanı işten çıkaracağı daha önce duyurulmuştu, ancak yeni ortaya çıkan bu sayı, çok daha yüksek. Son işten çıkarmaların Nokia'nın cep telefonu işiyle ilgili olmadığını, firmanın telekomünikasyon donanımları bölümünü etkileyeceğini belirtelim. Nokia'nın bu alanda dünya çapında 100.000 çalışanı bulunuyor.

Nokia, rakibi Alcatel-Lucent'i satın almayı bu senenin başında tamamlamıştı. Firma işen çıkarma iddialarıyla ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Teknolojini gelistirmessen adami bitirirler doganin kanunu

@25 Mayıs 2016 17:05 Onla alakası yok. Bu tip devler küresel dönüşüm yapıyorlar artık bir çok iş insanların fazlasına ihtiyaç duyulmadan yapılıyor. Küresel dünyada mobil iketişim teknolojilerini yetkin kullanan bir insan tek başına onlarca insanın yapamayacağı işleri yapar hale geldi. Küresel düzende zaten zengin en fazla parayı işçiye harcıyor. Eğer ellerine işçi azaltma fırsatı geçerse değerlendirirler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost