Nokia Normandy, bu ay satışa sunulabilir!

Nokia'nın Android'li cebi, adım adım gerçek olmaya yaklaşıyor! İşte son gelişmeler...

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia Normandy, bu ay satışa sunulabilir!

Nokia'nın aylardır konuşulan Android'li telefonu "Normandy", bu ayın sonundaki Mobil Dünya Kongresi'nde resmi olarak ortaya çıkabilir. Wall Street Journal'ın raporuna göre cep, bu ay piyasaya sürülecek.

Normandy, Android meraklılarını sevindirecek olsa da, görünüşe bakılırsa normal bir Android'li cepten bazı farkları olacak. Google'ın işlevleri, Normandy'de diğer Android'li ceplerde olduğu kadar öne çıkmayacak. Yani Google Play uygulama mağazası, Normandy'de bulunmayacak. Bunun yerine Nokia'nın sunduğu özel uygulamalar ve Nokia'nın özel Android mağazasına yer verilecek.

Nokia, Microsoft tarafından satın alınmış olsa da Wall Street Journal'ın raporuna göre firma, Microsoft'la olan görüşmelerden çok daha önce Normandy üzerinde çalışmaya başlamışlardı. Microsoft'un böyle bir telefona izin vermesinin arkasındaki amaç, ondan biraz para kazanmak, ardından telefonu tamamen çöpe atmak olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

"Noka Normandy" candır :)

google play bulunmayan android mi olur ya. çöp.

hayatımda böyle saçma karar görmedim ceo kimse tebrik ediyorum madem windows nokia yı aldı o zaman kendi işletim sistemini kullansın hadi diyelim android kullanacak neden uygulamalara erişimi kısıtlıyor eğer uygulama az olacaksa zaten mevcut windows phone zaten androidden daha hızlı ve stabil.

Windows Phone Nokia ile ivme kazanmışken bu da ne Microsoft?

Çöpe atacagın telefona neden para versin insanlar.Şu pişkinlige bak ya,resmen insanları keriz yerine koyacak

Windows Phone candır..

isme bak çay demle :)

tam bir çöp bariş orta seviye bi cihaz olsaymış android i beceriksiz göstermek için yapılmış bir cihaz.

sızıntılara göre 512mb ram varmış çöp.

Istedikleri kadar kisitlasinlar bi costum rom a bakar

Google play olmasa da apk yükleme var benim Android'i bilmeyen arkadaşlarım çöpler aslında elinizde :D (wp kullanıcısı)

Tek farklı işler yapan Nokia'ydı o da mı Android çıkaracak saçma.

wp arayüzüyle android yapmak ancak nokia yapar milleti wp ye çekmek için bence mantıklı amaç waow nokia yapmış dedirtmek demekki wp8 ler daha ileri seviye deyip bu tarafa çekmek

Bu Android'in Windows Phone karşısında ki galibiyetidir. Nokia böyle bir telefon yapmak yerine çift işletim sistemli bir telefon yapsaydı en azından Android kullanıcılarını Windows Phone saflarına çekebilirdi. Bu aynı zamanda Microsoft ile Nokia arasında hâlâ biyolojik değil sadece çıkar üzere bir birliktelik içinde olduklarını gösteriyor. Sebep ne olursa olsun bu iki gücün birliktelikteliğinin kendince de olsa var olan karizması çizilmiştir. Apple'cılar ne kadar dalga geçse azdır :-D

çift işletim sistemli nokia olsa harbi iyi olurdu acayip saatardı bizde alırdık heralde yada almazdık herneysze windows un sistemi yi i güzel googlenin işletim sistemine hiç gerek yok@12 Şub 2014 21:42

Resmen enayi yerine koyuyorlar.google play story olmayan android ne işe yarar ki.

La bu üst seviye bir cihaz değil ki ne bekliyorsunuz ütü yapmasını mı? O gördüğünüz Asha 503 ler falan baya kasık çalışıyordu NOKIA bunun önüne geçmek için böyle bir şey yaptı bu arada, herşeyi google play'den indirdim bu google play nerden indi kafasını yaşayanlar yorum yapmasın ve bi zahmet 3310 kullansın .apk diye birşey var değil mi???

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost