Nokia, Normandy ile yetinmeyecek mi?

Daha ilki bile tanıtılmadı ama Nokia, gelecekteki Android'li ceplerini hazırlamaya başlamış bile!

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia, Normandy ile yetinmeyecek mi?

Nokia Normandy dedikoduları her yanımızı sarmış durumda, ancak Finlandiyalı dev Android'li ceplerinde sadece Normandy ile yetinmeyebilir.

Artesyn Technologies'den gelen bilgilere göre Nokia, önümüzdeki aylarda daha üst seviye cepler dahil, farklı Android modelleriyle karşımıza çıkabilir. İddiaya göre Google'ın işletim sistemiyle çalışan bu yeni telefonlar, Mayıs ve Haziran aylarında tanıtılacaklar. Kaynağa göre telefonlar, farklı fiyatlarda olacaklar. Normandy'nin aksine, Google Play'e bağlanıp bağlanamayacakları konusu ise şimdilik bilinmiyor.

Beklenen olmayabilir

Nokia'yı satın almanın son aşamalarında olan Microsoft'un Nokia'nın elinde sadece alt seviye Asha ve standart cep departmanlarını bırakacağı iddia ediliyor. Bu sırada Nokia'nın PureView kamerası, HAAC mikrofonları ve ClearBlack ekranları, Redmond'a taşınmış durumda. Bu değişiklikler, Nokia'nın Android'li telefonlarının Asha benzeri bütçeye uygun telefonlar olacağını gösteriyor olabilir.

MWC'de tanıtılması beklenen Nokia Normandy'nin Play Store'a erişiminin olmadığı, bunun yenine Here Maps, MixRadio ve Nokia'nın kendi Android uygulaması mağazasıyla geleceği söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Nokia'da anlamış wp'den bir halt olmayacağı :D

@14 Şub 2014 18:34 yav he he. adam ucuz sagmentteki telefonlarına android kullanacak. haberi nerenle okuyon.

@14 Şub 2014 18:34 biraz geç kaldı ama reklamsız android olsa tadından yenmez yapsa yapsa nokia yapar bunuda anca değilmi

@14 Şub 2014 19:58 Senin nerenle okuduğun belli !

Google Play gibi dev bir uygulama mağazası yoksa ne yapcaz androidi.Zaten androidi güzel yapan googlenin uygulamaları.Onlar olmayan androide ben android demem.

512 ramle çalışan cihazlara ne yükleyeceksiniz ki play store diye hayıflanıyorsunuz. Bu seri temel işlevleri yerine getirmek amacıyla üretiliyor. Arama, mesaj, resim ve video yönetimi, daha iyi bir e posta ve bulut deneyimi başka da bir şey beklemeyin.

Android değil

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost