NumberSnap: Yüzleri kaydeden uygulama

Telefon defterinizdeki insanların kim olduğunu unutanlardansanız, bu ilginç uygulama tam size göre!

  • Cem Şancı
NumberSnap: Yüzleri kaydeden uygulama

NumberSnap uygulaması, telefon kayıt defterinde insanların kim olduğunu unutanlar için pratik bir çözüm sunuyor.

Yeni bir kişinin ismini kaydedecekken, telefon numarasını yazması için telefonu yeni arkadaşınızın eline verdiğinizde, telefonunuzun ön kamerası sessizce çalışıyor ve telefonu tutan kişinin bir fotoğrafını çekip kayıt yapılan telefon kontağına ekliyor.

Böylece, telefon numarasını aldığınız kişiyi poz vermek zorunda bırakmadan veya telefonun kamerasını açıp fotğraf çekip bu fotoğrafı galeriden seçmek gibi uzun işlerle uğraşmadan, çok hızlı şekilde kontak bilgilerini aldığını kişinin görüntüsünü adres defterine kaydedip, ileride bu kişinin kim olduğunu hatırlamak konusunda yaşayacağınız zorlukları da elimine ediyorsunuz.

Uygulamayı Android uygulama marketi Google Play'den indiriebilirsiniz. Linki için tıklayın.

Fiyatı ise 1 dolar.

 

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

güzel fikir

her geçen gün mahremiyeti korumak daha da zorlaşıyor

nokianınki daha güzel facebooktan isimleri eşleşen arkadaşların resimlerini otomatik alıyo

@28 Tem 2013 16:45 bu özellik Android 2.3'de bile var.

hiç güzel fikir değil. ayrıca bu program androidin gizlice ön kamerayı kullanıp resminizi / videonuzu çekebileceğini gösteriyor..

güzel fikir ama karşıdaki kişinin haberi olmadan fotoğrafının çekilmesi özel hayatın ihlalidir bence. bu kadar çok unutoyorsan eğer adam gibi yanında dur ikiniz beraber bir fotoğraf çekilin. hiç değilse arkadaşınızla bir anınız olur. ayrıca kim telefonu verir ki? şahsen yeni birini rehbere ekleyeceğim zaman karşıdaki bana numarasını söylüyor ben kendim giriyorum. bu çok zor bir şey değil.

çok saçma abidük gubidik fotolar çeker

Sen de yorum yaz