OnePlus'ın yeni amiral gemisi fazlasıyla yetenekli

OnePlus'ın yeni amiral gemisi, OnePlus T pek çok çarpıcı yetenekle donatıldı. Peki cihaz neler vadediyor?

  • Barış Terun
OnePlus'ın yeni amiral gemisi fazlasıyla yetenekli

JerryRigEverything isimli Youtube kanalı, OnePlus 6T'yi sökme ve yeniden birleştirme eylemini gerçekleştirdi. Bu karar diğer ögelerin yanı sıra, telefonun ekran üzerindeki parmak izi tarayıcısının neye benzediğini bize gösteririyor ve pek çok kamera özelliğini ortay  döküyor. Bu süreç; cihazı tamir etmenize ya da yerel akıllı telefon onarım servisinin aynı şekilde yardımcı olmasına da yardımcı olabilecek vasıflara sahip.

Bu noktada, anakartı kaplayan plastiği tutan sekiz vida görünüyor. Bu plastik altyapıda, altın temalı bazı yongalar göreceksiniz. Söz konusu yongalar; NFC'nin verimli çalışması için kullanılıyor. Bu plastik parçayı çıkardıktan sonra, kamera sensörlerini ve anakartı ortaya çıkacak.. Anakartı yerleşimi için çeşitli bağlantı noktalarını ve telefonun kameralarını dışa taşımanız ve anakartın ortasına yerleştirilen kalan gümüş ekranı çıkarmanız gerekiyor. Bunun da ötesinde, yandaki SIM kart tepsisini çıkardığınızdan emin olun. Böylece telefonun kulaklığına ve bir mikrofona erişebileceksiniz. Yedi vidayı çıkararak alt plastiği çıkarırsanız, telefonun titreşimli motoru, USB-C bağlantı noktası, hoparlörü ve ekran içi parmak izi tarama donanımını devre dışı bırakacaksınız. Alt tarafta çok fazla yer almadığınına eminiz: OnePlus alt kısımdaki her boşluğu kullanabiliyorsunuz ve 3,5 inçlik girişin neden tarih olduğunu anlıyoruz.. Bu noktada, vidaları kaldırabilir, devre kartını güncelleştirebilir ve ekran üzerindeki parmak izi tarayıcısına tam olarak erişebileceğiniz noktayı ortadan kaldırabilirsiniz.

Parmak izi tarayıcısını kaplayan bandı ve iki vidayı çıkardıktan sonra, tarayıcı sensörü kaldırabilirsiniz. Tarayıcının kendisi ile birlikte,  eşsiz parmak izi tarayıcınının bir görselini elde edebilmek için bir kamera karşılaşacaksınız. Bu tema sayesinde, cihazınızın parçalarını söküp, birleştirebilirsiniz.  

OnePlus 6T, dünyanın en başarılı akıllı telefonlarından biri... OnePlus, ABD'de yüksek satış gerçekleştirmek için "doğal olarak" ABD'li servis sağlayıcılarından biri olan T-Mobile ile ortaklığa imza atıyor.. OnePlus gelecek yıl iki akıllı telefon duyurmayı planlıyor. OnePlus 7 ve 7T,  5G'i destekleyerek şirket açısından bir ilk anlamına gelecekler. Yeni akıllı telefonların kesin satış tarihi ise henüz belirlenmedi.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost