Operatörlerden ucuz cep konuşmasına tepki

Nokia'nın ucuz cep konuşmasının yolunu açan açıklaması, operatörlerin küplere binmesi için yetti...

  • Ümit Öncel
Skype İngiltere'yi karıştırdı!
Baskılar üzerine Nokia, Skype konusunda geri adım attı.

Şubat ayı başlarında cep telefonu ile yakından ilgilenen herkesi gözü Barselona'daki Mobile World Congress (MWC) 2009'daydı. Pek çok firma burada yeni ürünlerini tanıtırken Skype da boş durmadı ve yeni Nokia'larda Skype'ın yüklü olarak dağıtılacağı müjdesini verdi. Bu sayede Nokia kullanıcıları Skype'taki çevrimiçi arkadaşlarını görebilecek, onlara mesaj yazabilecek ve tabii ki onları Skype tarifesi üzerinden arayabilecekti. Fakat işler ciddileşmeye başlayınca İngiltere'deki bazı GSM operatörleri Skype'a sert bir şekilde tavır aldı.

İngiltere'nin önde gelen operatörlerinden O2 ve Orange, Nokia'ya çok sert bir şekilde memnuniyetsizliklerini ilettiler ve eğer Skype yüklü olacaksa, Nokia'yı N97 ile ilgili tüm anlaşmaların feshi ile tehdit etiler. Nokia bu haberi henüz doğrulamadı fakat konuyla ilgil sorular üzerine bir firma yetkilisi; "MWC'de N97'lerde Skype desteği olacağını duyurmuştuk. Fakat bunun tüm N97'ler için geçerli olmama ihtimali var" şeklinde konuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Yani bu kadar guzel Skype reklami olurmu?
ayni postayi Live MSN'e de koysaniz ya?

Siz yüklemezseniz biz kendimiz yükleriz sayin cep telefonu oparetörleri. Bizi koyunmu sandiniz her sey sizin istediginiz gibi olmayacak.....

Sip yani Skype, voip gibi uygulamalari eklemenin manasi pekte yok.
Avrupanin hic bir yerinde cep telde limitsiz internet yok limitsiz diye satilan paketlerin hepsi limitli.
Diger konu ise 3g, 3g+ antenlerinin yayginligi edge ve gprs ile pek konusmalar saglikli olmuyor sip üstünden skype zaten nokia, win mobile vs vs kuralabiliyor ne zamandir ama kullanmak icin ucuz degil tarfifelerine bakarsaniz cep telleri aramanin ne kadar pahali oldugunu görürsünüz.
Ama neticede WLM, Skypee, Googletalk vs vs kamera desteginide entegre ettiklerinde belirli zaman icinde sonra tel konusmalarindan degilde komple bir abonment icinden para kazanabilir hale gelecek bu firmalar baui seyler kendi ellerinde degil neticede en fazla 4 5 sene daha sallarlar.

Konuyla ilgili daha önceki yorumlarımı tekrarlamak istiyorum

Operatörlerin gözünü Allah doyursun

2000 tl n97 alakadar dizüstü alır int ve skype dilediğimgibi faydalanırım
n97 1000 dolar +kdv olacak en az.

kil oldugum bütün operatörlere milleti pahali tarifelerle sövüsledigi icin OHHH olmus diyorum...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play