Otomatik Windows 10 Güncellemelerine Yeni Çözüm

Microsoft, kendi kendine devreye girip işleri bir anda karıştırabilen Windows Update'i sizin kontrolünüze vermeye hazırlanıyor!

Otomatik Windows 10 Güncellemelerine Yeni Çözüm

Microsoft, Windows 10'un zorla güncelleme yaparak canınızı sıkmasına sonunda bir çözüm getirecek gibi görünüyor. Windows 10 Creator Update'e ait bir yapı, güncellemelerin 35 güne kadar ertelenebildiğini gösteriyor.

Windows güncellemelerini devre dışı bırakmanın kolay bir yolu bulunmuyor; bunun amacı sisteminizi güncel tutarak sizi son tehditlerden korumak. Ancak zorunlu güncellemeler çoğu zaman yeni sorunlara yol açtı. Birçok kez uygun olmayan zamanlarda ekrana gelen güncellemeler, laptop'ları örneğin önemli bir Skype görüşmesi veya PowerPoint tanıtımı sırasında kullanılmaz hale getirebiliyor. Bazı güncellemeler ise kararsız olabiliyor. Örneğin Ağustos'taki bir güncelleme, milyonlarca kullanıcının web kamerasını devre dışı bırakmıştı.

Windows 10 yapı 14997'de yapılan bir keşif, yeni bir işlev sayesinde güncellemeleri 35 güne kadar ertelemenin mümkün olduğunu gösterdi:

Yapı 14997'nin herkese açık olmadığını ve sızıntı yoluyla ortaya çıktığını söylemekte fayda var. Insider programının üyelerine sunulan Windows 10 önizleme yapıları, yeni yıla kadar durdurulmuş bulunuyor. Creators Update ise Mart 2017'de gelecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Windows 10 a geçtiğime çok pişmanım,bir daha kuramayacağım bazı önemli programlarım olmasa hemen win 7 ye dönerim..

Windows 10 a geçtiğim için hiç pişman değilim bir zamanlar Windows 7 berbat diyenler şimdi yere göğe sığdıramıyor şimdide Windows 10 kötüymüş bunlar çok komik hareketler.

Windows 10 otomatik geçen pc mi kırmamak için çok zor tutmuştum kendimi. Hem işletim sistrmine para ver hemde işletim sistemin senin patronun olsun. Böyle bir dünya yok

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir