Panasonic kurumsal çözümlere odaklandı!

Küresel operasyonlarını yeniden yapılandıran Panasonic, Türkiye'deki yatırımlarına da hız veriyor!

Panasonic kurumsal çözümlere odaklandı!
Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar

Değişen tüketici ihtiyaçları ve Pazar koşulları ışığında küresel operasyonlarını yeniden yapılandıran Panasonic, yeni "4 Şirket" sistemi ile geleceğe daha olumlu bakıyor. Tüketici elektroniğinin dev markası artık kurumsal çözümlere de odaklanırken, Türkiye'ye yaptığı yatırımlara da hız verdi.

Türkiye'deki tüketicilerin 30 yılı aşkın süredir tanıdığı marka Panasonic, TV, fotoğraf makineleri, kulaklık, kişisel bakım, kablosuz DECT telefon gibi tüketici ürünlerinin yanı sıra kurumlar için güvenlik kameraları, projektörler, profesyonel ekranlar ve kameralar gibi pek çok ürünle piyasada yer alıyor.

Tüketicilerin değişen ihtiyaçları ve piyasa koşulları nedeniyle küresel bir değişim geçiren Panasonic, "4 Şirket" sistemini hayata geçirdi. Appliances Company (Elektronik Aletler), Automotive & Industrial Systems Company (Otomotiv ve Endüstriyel Sistemler), AVC Networks Company (İşitsel Görsel bağlantı ve ağlar), Eco Solutions Company (Çevre Çözümleri) olarak belirlenen bu 4 şirketli sistem dahilinde 49 adet özerk iş bölümü yer alıyor. Her iş bölümünün kendi Ar-Ge, üretim ve satış süreçleri konusunda küresel bir sorumluluğa sahip olduğu sistem, ilk olumlu değişim sinyallerini verdi ve 2013 2. altı ayında Panasonic finansal sonuçları tekrar pozitife döndü.

Yatırımlar artıyor

Avrupa'da Cameramanager.com, Aupeo gibi büyük içerik şirketlerinin satın alınmasının yanı sıra dünyada özellikle beyaz eşya sektöründe de büyüme hedefleyen Panasonic, kendi markalı ürünlerini geliştirmenin yanında Doğu Avrupa'nın en büyük ev aletleri üreticilerinden Gorenje'ye de ortak oldu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Panasonic markası nedense bana hep güven veriyor.

Panasonic gibi güven temeline oturan markaya, hem dünyanın hem de Türk tüketicilerin sahip çıkması gerek.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Panasonic kurumsal çözümlere odaklandı!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir