Perk ile sörf yaparken para kazanmak mümkün!

Bu web tarayıcıyla sörf yaparsanız para kazanıyorsunuz! En azında onların iddiası böyle...

  • Zeynel A. Öztürk
Perk ile sörf yaparken para kazanmak mümkün!

İnternetten sıkça alışveriş yapıyorsanız, sörf, arama ve alışveriş için sizi ödüllendiren web tarayıcısı Perk ile tanışın.

Perk, Google'ın web tarayıcısı Chrome'un teknolojisini kullanıyor ve size web'de dolaştıkça puan veriyor. Ancak internette dolaştıkça puan/para kazanmanın yeni bir şey olmadığını, aynısını daha önce Bing ve Chrome'un da denediğini hatırlatalım. Bu denemelerin ortak yanı ise çevrimiçi topluluk içinde ilgi uyandıramamış olmaları.

Perk COO'su Adam Salamon, kullanıcıları bir web tarayıcısından vazgeçirmenin kolay olmadığını, sadece önemli bir sıkıntının kullanıcıyı tarayıcısından ayıracağını söylüyor. "İnsanlara çubuk yerine havuç veriyoruz" diyen Salamon, fikrimizi bize para kazandıran bir tarayıcıyla değiştirebileceğini düşünüyor.

Her şeye rağmen uzun sürede yapılandırdığı web tarayıcısından vazgeçmek istemeyenler ise, Chrome Web Store'daki Perk Lite'ı kullanarak Perk puanları biriktirebiliyorlar. Ancak bu eklenti, Perk'in kendisi kadar zengin işlevler sunmuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Yandex'e çakma diyenleri bu konuya bekliyorum.... ;)

@20 Nis 2013 11:10 bu çakma olabilir ama yandex gibi google'ın her şeyini aşıran bir şirket çooook daha çakma. kıyas kabul etmez :)

@20 Nis 2013 12:30 yandex google dan önce kurulmuş bir arama motorudur. çalıntı derken biraz daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

@20 Nis 2013 16:16 Google'dan 1 yıl önce faaliyete geçmiş olması, günümüzde google'ı kopyalamadığı anlamına gelmez. Bugünkü politikaları google ne yaparsa aynısını biz de yapalım şeklinde. Rekabet iyidir, keşke biraz da nitelikli ürünler sunabilseler. Bugün, ülkemizde google'dan tek üstün yanları disk uygulaması (disk alanı yüksekliğinden ötürü) ve haritalar (google'ın ülkemizi harita uygulaması konusunda önemsememesinden kaynaklı) bile google'dan kopyadır. Yüz kere söyleyebilirim, yandex çakmadır, yandex çakmadır, yandex çakmadır. Üstüne üstlük reklam dolu tarayıcısı ve sisteminizden temizlemenin güçlüğü sebebiyle ask.com olma yolunda da emin adımlarla ilerlemektedir. Ülkemizde yatırım yapmasından ve dizilerde bile sürekli gözümüze sokulmasından dolayı sizlere sempatik geliyor olabilir, ama gerçek ortada.

@20 Nis 2013 16:16 Önce kurulmuş olması bilgi hırsızlığı yapmadığı anlamına gelmez. Firmayı önce kurup en iyileri toparlamak imkansız değildir.

@20 Nis 2013 11:10 Yandex sadece chromium'un sürümünü kullanıyor ve kodların %90'ı yandex geliştiricileri tarafından hazırlanmıştır. Öğren de gel olur mu...

Soyadımız MarkaOlmuş Haberimiz YOk :D

amblemi bliem cakma :D

Yandexi sikiyim

Sen de yorum yaz