PlayStation 4'ten ilk kare!

Ortaya çıkan bu fotoğraf konsolun kendisini göstermiyor ama gamepad'ini gözler önüne seriyor!

PlayStation 4'ten ilk kare!
Dedikoduların sonu 20 Şubat mı?

Yeni Xbox hakkında ardı ardına patlayan haberlerin ardından, sonunda PlayStation 4 için de bilgi kırıntıları dökülmeye başladı. Bundan daha önce yayılan bilgilerde, DualShock temellerinden çok daha fazlasına sahip olacağı iddia edilen yeni oyun kolları hakkında, yepyeni senaryolar ile karşı karşıyayız.

Bundan bir süre önce Share, yani paylaşım tuşuna sahip olacağı söylenen yeni kollar, isimsiz bir kaynaktan gelen habere göre yalanlandı. VG247'e konu hakkında bilgi veren bir diğer isimsiz kaynak ise, yeni PlayStation kontrol cihazlarının tıpkı PS3'de kullanılan DualShock tasarımını andıracağını söyledi. Sızan fotoğraftaki en ilginç detay ise, cihazın üzerindeki ekran...

Her ne kadar konu hakkında kesin bir bilgi olmasa da dokunmatik ekranın, ilk etapta PS Vita prototipinde kullanılması düşünülen modelden farklı olmaması bekleniyor. Şimdiyse gözler Sony'nin 20 Şubatta gerçekleştireceği "see the future" etkinliğine çevrilmiş durumda. Bakalım firma ne gibi bir ürün ya da ürünlerle karşımıza çıkacak...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Heryerde bu haber var kimse çıkıp demiyorki ps3 te kablosuzken bunda neden kablo var

@17 Şub 2013 16:03 Gelistirici sürümü onun icin.

Bunlar gelistiricilere verilen kontroller ile PS4 arkadaki bilgisayar kilikli alette ps4 oluyor. Son kullaniciya sunulacak ürünlerde iyilestirmeler olacaktir diye düsünüyorum.

PS3 SATIŞLARI DÜŞÜCEK

Beyler konuya açıklık getiriyim ps4 gamepadine bağlı olan kablo sarj ve bağlantı kablosudur sadece sarj ederken takılır tabiki kablosuz olacaktır bundan en küçük bir şüpheniz olmasın.

@18 Şub 2013 19:19 Dikkatli bakarsan yukardaki kontroller kablosu tak cikart degil. Yalnizca PS4'ye takilan kismi USB.

Joystick üzerinde hoperlör var sanırım PS butonu üzerinde delikler var

@19 Şub 2013 16:39 Aslinda kontrolde mikrofon olmasi cok iyi olur özellikle multiplayer oynarken kulaklik takma derdinden kurtarir bizi.

ps420 şubatta tanıtılmayacak 2014 te tanıtılacak

@19 Şub 2013 19:08 2014 te çıkacak bugün tanıtılcak

çok kalın bu ps4 değildir

@20 Şub 2013 14:46 PS4'ün gelistirici sürümü. Genelde gelistirici sürümlerinde tasarima degil donanima önem verilir. Donanimda degisiklikler yapilacaksa yapilir ve son kullaniciya ulasmadan önce tasarim degisir. Bunun icin yukardaki kontoller ile PS4 son kullanici degil gelistiriciler icin yapilan örnek ürünlerdir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir