PS4'ün ardından bu sefer de Xbox One...

Xbox One piyasaya çıktı. Çıktı ama, bu sorunları da beraberinde getirdi...

  • Ertuğrul Süngü
PS4'ün ardından bu sefer de Xbox One...
Microsoft ürünleri anında değiştireceğini söyledi

PS4'ün çıkışı ardından gözlerin çevrildiği Xbox One da sonunda piyasada. Tıpkı PS4 gibi yüzbinlerce insanın heyecanla beklediği konsol, ne yazık ki ilk gün satışları ardından ortaya çıkan sorunlar ile sarsılmış durumda.

PS4, bozuk HDMI girişlerine sahip konsolları yüzünden büyük sorunlar yaşamıştı. Xbox One cephesindeyse durum biraz daha farklı. İlk gün satışları ardından kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre, yazılım güncellemesi esnasında hata, bozuk headset'ler ve optik okuyucu gibi sorunlar söz konusu. Bazı kullanıcılar da ürünlerinin üzerinde bolca çizik olduğunu dile getirmiş durumdalar. Nitekim Microsoft çok geçmeden tüm bu şikayetlere bir cevap verdi. Bazı teknoloji ve oyun sitelerine yolladığı mesajda şunları söyledi; "Bahsi geçen sorunlar çok ufak çapta bir kesimi etkilemiş durumda. Konsolunda sorun yaşayan kullanıcılara yeni ürün temin etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Kalanların da içi rahat olsun; sorunlu olan tüm Xbox One'ları yenileri ile değiştireceğiz."

Ortaya çıkan headset sorunu, kulaklıklardan sadece parazit sesi gelmesiyle fark edilebiliyorken, yazılım sorunu, cihazın sonu gelmez şekilde yükleme yapmaya çalışması ve çökmesi ile gerçekleşiyor. En çok göze batan optik okuyucu sorunundaysa, sürücüye disk takıldıktan sonra garip şekilde sesler çıkması ve diskin yeniden dışarı çıkarılması ile anlaşılabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

PS4 için sorunlu olan oran 0.04 olduğunuda unutmayın...

@grezimonk Sonuç olarak hem Sony'de de hem Microsoft'ta da çıkış gününe yetişme telaşıyla hatalar yapılmış, şimdi önemli olan bu hataların en kısa sürede düzeltilmesi. Ve Microsoft bu konuda bir hayli önde olacak diyebilirim. Xbox 360 ilk çıktığı dönemlerde de kırmızı ışık hatası veren konsolların hepsini toplatıp yeni konsol vermişti. Sony hatanın büyük bir hata olduğunu bile kabul etmiyor daha.

@grezimonk adamlar ilk gün milyon sattık diyor sen 0.04 diyorsun. Çok azmış kardeş, hesaplayamadım bi hesaplasana milyonda kaç yapıyor?

@25 Kas 2013 20:56 xbone fanbotu MS hep böyle defolu ürün çıkartıyor... her daim sorunlu xbox 360 %60 hatalı çıkmıştı unuttun mu?

alma mazlumun ahını gelir aheste aheste.

ufak sorunlar bunlar, çözülür, daha yeni çıktı piyasaya...

e boşuna demiyolar x-bone.....

Direkt hurda satmış adamlara :D

ps4 sorunu çözme yöntemleri ve gönderilip incelenmesini istiyordu xbox ise getirin değiştirelim diyor xboxı bu yüzden seviyorum

Sorunlara yaklaşım tarzı farklı...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost