RapidShare'den imajını düzeltecek atılım!

RapidShare, yeni girişimi ile kötü imajını silmeyi kafaya koydu! İşte sitenin yeni hizmeti...

  • Zeynel A. Öztürk
RapidShare'den imajını tazeleyecek atılım!
Ödüllendirme sisteminin kalkmasından itibaren sitenin trafiği uzun süredir düşüşte

Dosya paylaşımındaki kötü ününü üzerinden savmak isteyen RapidShare, yasal yoldan oyun satışına başladı. Foreign Legion, Perimeter 2 veya Dark Matter gibi çoğunlukla eski strateji ve shooterların bulunduğu Rapid Share Shop'da şu an 13 oyun indirmeye sunuldu.

Oyunlar arasında büyük isimler şu an bulunmasa da, düşük fiyatları oldukça dikkat çekici. 'Rapid' adındaki ödeme biriminin kullanıldığı mağazada bir oyun ortalama 1.19 Euro - 2.38 Euro fiyata sahip. Aynı oyunlar için Amazon'da daha pahalı, üstelik bunun üstüne gönderme masraflarını da eklemeniz gerekli.

Rapidshare'in yeni iş modelinin üreticiler arasında iyi bir imaj oluşturacağı düşünülüyor. Sitenin daha çok gönderme yapan kullanıcılarını ödüllendirmeyi Haziran 2010'da sona erdirmesinin ardından warez sitelerindeki bağlantı sayıları giderek azalmıştı. O günden itibaren web sitesinin trafiğinde de düşüş meydana gelmişti, ancak site oyun satışlarıyla bu açığı kapatabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

boşversene artık bedava da verse bi mikime yaramaz artık torrent var babalar gibi.

Rapid bundan sonra hiçbirşeyi toparlayamaz. Çöküş noktasına gelmiştir. Paylaşımları yasal yoldan yapmak zaten bu sistemin kuruluş amacına terstir. bir oyun alacaksam, sanal mağza, real mağza ve binlerce yol mevcuttur.Bu müzik,film, yazılım gibi birçok sektördede aynıdır. Rapid ipini Torrente çoktan astırdı, ona sadece ucunda sallanmak kalıyo !

farkı kapatamaz :)

Para gözlü uploadelar sadece host degisip duruyor. Sadece paylasim düsünen asil uploaderlarlar hala rapidshare'e uploada devam ediyor. kimse yokken rapidshare vardi bunu unutmamak lazim. ( :

Ödül programı tekrar getirilmezse eskisi gibi canlanması mümkün olmaz.

iş işten geçti günlük 1gb kota ile yaptın yapacagını rapid ttnet ten farkın yok artık gözümüzde "0" sın.

rapid ne yapsa boş.

RapidShare devri bitti artık.

Sürekli link silen Rapid ve Hotfile siteleri yok olmaya mahkum maalesef.

Aynı şeyi şu an Hotfile yaşıyor. Yarın FileServe sonra Netload... Böyle gidecek...

herhangibir torrent sitesinin sağdık bir üyesi olucaksın. kafan rahat olucak.

rapid şuanda ne yapsa toparlayamaz kendini hotfile'yi ondan daha çok övenler bile gördü hotfile bile rapidden daha erken havlu attı görünen o ki netin popiletiresini şuan megaupload götürmekte ama megaupload bile yasaklı vesselam vay yasaklı zihnisinireden zihniyetsizlere..

torrent emule yaşasın p2p... emule sanki film olayında daha iyi gibi. dosya onarma özelliği hatalı parçaları onarıyor. ben bu güne kadar rapid hotfile gibi yerlerden dosya cektim. ama bazen rar sıkıntısı çok zor zamanlar yaşatıyordu...
p2p nin en güzel yanı da dosyalar herhangi biryerde değil. heryerde. :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play