Sahte yorumlar Samsung'un başını ağrıttı!

Samsung'un kendi ürünlerini övmek için forumlara attığı sahte mesajlar, sonunda başına bela oldu!

Sahte yorumlar Samsung'un başını ağrıttı!

Samsung'un internetteki mesajlaşma ortamlarında sahte mesajlarla kendi ürünlerini överek rakiplerini yerden yere vurduğu iddiası sonunda başına iş açtı. Firmaların internette kullanıcıların tartıştığı ortamlarda sahte mesajlarla kendilerine avantaj sağlamaya çalışmalarına giderek daha çok rastlıyoruz. Şimdi ise Taiwan Fair Trade Association, Samsung'a üçüncü parti bir firmadan yardım aldığı gerekçesiyle 341.037 dolar ceza kesti. Sözkonusu şirket OpenTide, Samsung'un isteği üzerine belirli kullanıcılara para ödeyerek Galaxy S3 gibi ürünleri forumlarda övdürmüş, rakip şirketlerin ürünleriyse eleştirmiş.

Bu cezanın aynı yöntemi kullanmayı düşünen diğer şirketleri caydıracağı düşünülüyor. Samsung'un Tayvan ofisinden yapılan açıklamada ise cezadan dolayı şirketin "hayal kırıklığına uğradığı" söylendi. Açıklamada şu cümle de yer aldı: "Samsung Electronics Taiwan, kararı dikkkatle inceleyerek ismini korumak üzere gerekli tüm adımları atacaktır."

Geçtiğimiz aylarda Microsoft'un da Xbox One hakkında internet forumlarında olumlu yorumlar yapmaya yönelik bir kampanya düzenlediği iddia edilmişti. Ancak Microsoft, bu iddiaları şiddetle reddetmişti...

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 43 Yorum

aynısı bizim firmalarda yapıyor hemde öyle kendi forumunda değil internette ilgili sitelerde hatta ekşi sözlük`te bile! zaten yazış şekillerinden anlaşılıyor çok komik!

Sansungdanda bu beklenirdi zaten :)-

Övülmek icin ancak parayla adam tutabilirler ürettikleri plastik telefonu övgülere bakarak alan bir tüketicide alsin varsin, kendi inceleme ve kararlari sonucu bir telefon alan bir tüketici kolay kolay gidip bu basit cihazi zaten almaz, alternatifleri oldukca fazla ve daha kaliteli iscilik daha kullanilabilir ozelliklere sahip olanlar varken neden bunu tercih eder insanlar cunku parali savunucular tutulmustur.

hahahha şaka gibi lan.

Şişirilmiş android yavaş yavaş günyüzüne çıkıyor

Haber yanlış.. HTC'yi karalaması için blog yazarlarına para ödemesi için alınmış bir ceza.. Rezillik!

andiroid kafalılar biraz gözünü açmıştır umarım tüm cihazları bu işletim sistemi değersiz hale dönüştürüyor işte nokia farkı bu her zaman ki gibi ayrıcalılığını gösterip herkesin ezbere gittiği yoldan değil farklı yoldan gidip başarıya ulaşmaktır nokia androidin tuzağına düşmedi eşşeğe değil ata bindi şimdi dört nala gidiyor arkada kalanlarda anca teneke gibi ses çıkartır.

andiroid kafalılar biraz gözünü açmıştır umarım tüm cihazları bu işletim sistemi değersiz hale dönüştürüyor işte nokia farkı bu her zaman ki gibi ayrıcalılığını gösterip herkesin ezbere gittiği yoldan değil farklı yoldan gidip başarıya ulaşmaktır nokia androidin tuzağına düşmedi eşşeğe değil ata bindi şimdi dört nala gidiyor arkada kalanlarda anca teneke gibi ses çıkartır.

bir koku alıyorum sanki robotlar osurur mu

Nokia'dan Apple'dan duydunuz mu böyle bir şey? İşte samsungun kalitesizliği ortada! NOKİA LUMİA 820 kullanıyorum çok memnunum, samsung Galaxy Note 2 kullandım 2 oyun yükledim kasmaya başladı... Plastik Parçası samsung.

"Nokia'dan Apple'dan duydunuz mu böyle bir şey? İşte samsungun kalitesizliği ortada! NOKİA LUMİA 820 kullanıyorum çok memnunum, samsung Galaxy Note 2 kullandım 2 oyun yükledim kasmaya başladı... Plastik Parçası samsung." +1

Çok uzaklarda aramaya gerek yok.Örneğin Xperia z1 için neler neler söylendi bu sitede bile mevcut bu tür söylemler.Telefonda kamera flashı yok yalanı gibi mesela.Ne yaparsa yapsınlar damacana plastikli telefon olarak bilinecekler.Samsung haricinde dümen yapmaya çalışan bir marka yok zaten şuan.En başta bu söylemler çıkmıştı paralı yorumcular tuttuğu konusu,daha sonra benchmark testinde birinci çıkmak için yaptığı hileler vs hep bir dalavere içindeler yani zafere giden yolda herşey mübah kafasındalar anladığım kadarıyla.Bununlar yetinmeyip tasarladığı donanımda bile insanları keklemeye kalktılar neymiş 8 çekirdekli note 3 müş.Evet 8 çekirdek ama birbirinden bağımsız hareket eden 4 lü çekirdek halinde uygulamaya göre devreye girecek şekilde.Uzun lafın kısası eden bulur arkadaş.O ceza az bile.

Tek bildiğim şey Apple ve Sony dışında ki markalardan ürün almayacaksın!

@26 Eki 2013 16:44 böylece birşey bilmediğini ilan etmişsin...

samsung gibi şerefiz kopya da çeker hile de yapar rüşvet de verir

Samsung kendisinin ne mal olduğunu ortaya koyuyor.

bakıyorumda herkes kendi kullandığı telefonu övmüş. yerden yere çalınan fırma herzaman daha fazla tutulmuştur. şu anda piyasadaki en iyi andoroid telefonu samsung yapmıştır. diğerleri peşinden gelmiştir. android kaliteli bir sistem değil tabii. diğerleride gibi. android çok fazla dosya kirliği yapıyor kullandığı dosyayı geri silmiyor. telefon belleği bu yüzden şişiyor. bu konuda ios daha iyi. ios yeni versiyonlar çıkarıyor her zaman kendini süslemekten fazla ileri gidemiyor. ios bildiğimiz ios her versiyonda biraz daha makyaj yapılıyor. windows ise bildiğimiz windows saçma saçma ekran tipleri.bir türlü istediğmizi bulamayacağımız liste görünümü ile beni bayıyor. samsung: dışı kalitesiz içi kaliteli. iphone: dışı iyi içi dandik. nokia: içide dandik dışıda.

aptallar için yaşasın samsung :)

@26 Eki 2013 17:49 APTAL sensin iSheep Apple bu tarz sahte haberleri yazdırtsın diye tonla $ saçarken bu haber inandırıcı gelmiyor...

Samsung bu ne yapacağı belli olmaz :)

İphone : Tasarım var,donanım yok,dayanıklılık yok. Samsung : Donanım var,tasarım yok dayanıklılık yok. Lg : Donanım var,tasarım yok,dayanıklılık yok. Ve Sony : Donanım var,tasarım var,dayanıklılık var.... şimdi kapayın çenenizi !!

Jmkonu android iis windiws değil ama herkes meseleyi buraya getirmis birr kisi dogruyu yazmis, samsung bu cezayi herhangibir sisteme karsi isledigi suctan degil HTC icin yaptigi karalama kampanyasi icin aldi HTC. Bu biseyin samsung tarafindanda kabulunun ispati sayilabilir oda sudur samsung HTC nin son zamanlardda piyasaya surdugu cihazlardan ozellikle one serisinden korkuya kapildi iscumilik iyi donanim iyi karalama kampanyasi gosteriyorki samsungu alanlar degil belki ama samsung cihazlari uretenler farkindaki HTC daha kaliteli isler yapiyo goz boyamak icin hicbi ise yaramayan bikac ozellik ekleyip birplasttik icine tikip fahis fiyattan satiyo alan aliyo demekki karalama isi icin iyi para oduyo samsubg.

Hiç apple dan sony den nokia dan böyle bir şey duyan oldumu. Tabiki hayır dün beenchmark testlerinde hile yapan bu gün dolandırıcı olur.

Samsung ne yaa. Alıcaksan sony yada apple.

bence en iyisi samsung çünkü sahip olduğu ortaya koyduğu yeniliklerin yarısı diğerlerinde yok yarısı bile yok o kadar tek sıkıntım programlar cihazı şişirmeden uyum içinde çalışsa ve güvenli olsa başka birşey istemem ...

Cihazın yüzde 50 ince olmasının artık ona bir şey ifade etmediğini, asıl önemli olanın depolama kapasitesi olduğunu, takip ettiği pek çok uygulama veya multimedya içeriği nedeniyle iPad'inde sürekli yer açmak zorunda kaldığını anlatan Wozniak, yeni bir tablet seçerken depolama kapasitesinin onun için daha önemli olduğunu belirtti.

millet kendini ne. saniyor samsun s2 ile söyle bir yokladi iphone yi s3 le ezdi gecti s4 ile süpürdü gerisi hikaye note 2 ve note 3 hic saymiyorum onlar bile süper satiyor. siz burda yiyin bir birinizi :))

apple ve samsung gözünü allah doyursun diger firmalarda yapıyodur eminim ama sonyde emin digilim adamlar eleştirilere bile cvb vermiyolar kavgaya girmiyolar hiç bi firmayla

Ne hikmetse hep Tayvan'da cezalandiriliyor.

@26 Eki 2013 22:44 Apple nin parası geçiyor herhalde :))

Samsung yeter artık kendini daha fazla rezil etmeden defol git. Her türlü sahtekarlık şerefsizlik sende.

@26 Eki 2013 22:51 Apple den öğrenmiştir. Microsofta söve söve, rakibine çamur atmayı bilişim sektöründe Apple başlattı....

Her kafadan bir ses çıkıyor ama benim düşüncem Pc: Mac Konsol: Playstation Tablet: İpad Smartphone: Xperia Store:Appstore Tv: Bravia Mp3 Player: Walkman nokta

Samsungun hangi işi düzgün ki...Bütün monitör üreticileri tepkime süresini siyahtan başlatıyor,süre uzun oluyor tabi, uyanık samsung griden ölçüm veriyor, tepkime süresi düşük oluyor. Çok felaket bir marka, her yol var.

Hmm, yakın zamana kadar bir teknoloji sitesi de para alıyordu Samsung & Google'dan. Türkiye'de Apple düşmanlığı başlatmış; Androidçiler - IOS' çiler diye ikiye bölmüştü takip edenleri.Şimdi, Microsoft' la anlaşmış gibi gözüküyor tekrardan. Apple aleyhinde aşırı abartılı, kötülüyen haberler verirdi Apple' ı bağlamak için. İşe yaramayacağını anladılar herhalde. Apple ve Sony kendi adını böyle lekelemez.

Top samsung

applein buna hic ihtiyaci yok zaten biz kendimiz girip applei ovuyoruz

Bu ceza samsunga kesilmiş farkındaysanız androide değil. Fanboylar olarak heyecanla android karalama kampanyası başlatmışsınız ama ezber konuşuyorsunuz. Nasıl bir alaka kurdunuz acaba?

Bu haber Apple'ın mahkemeye vs. para verdiğini iddia eden dandroid fanboylar için bir kapak niteliğindedir. Yazık size.

Nokia veya Apple'dan böyle şeyler çıkmaz. Çünkü onların telefonları daha kaliteli ve milyonlarca uygulama yüklesen de hiç kasmazlar. Ama Samsung telefonlarında 1 tane oyun yüklendiğinde kasma başlıyor. Samsung köleleri uyanmalı ve DERHAL Nokia veya Apple almalılar. Onlar daha güzel ve daha kaliteliler. @17:49 Küçükken ne içtin sen? Ben de ondan isterim... Arkadaş, işin gücün Apple'ı ezmek ve taşlamak! Hatta sen bana KÖLE dedin! Senin o 64-bit Samsung işlemci haberindeki yorumunu gördüm! DIŞARI! DERHAL!!!!!!

HTC hiç spekülasyon içinde bulunmadan kendi çizgisinde ilerleyen karakterli bir marka

peki şunu hiç düşündünüz mü ? neden hep samsung . neden ? . her seferinde mahkemelik olan samsung . hakkında kendi ürünlerini övdürüp diğerlerini eleştiriyor denilen samsung . bakınız farklı konuların youmlarına , hep tartışılan veya kötülenen samsung . ondan sonra gelip böyle habere inanlar var işte . biraz mantıklı düşünmenizi tavsiye ediyorum applecılar . hadi apple ı geçtik bide nokia yı savunuyo gelmiş buraya . ayıptır yazıktır günahtır be yaw

@tnhn1323 Niye yırtınıyosun çok garip, baban ölse bu kadar üzülmücen anlaşılan.Rekabeti göze alamayıp tufa yapmasalardı madem öyle.Bunların hepsi kanıtlanmış olaylar kimse bir tarafından uydurmuyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir