Salı yaması Windows'u çökertti!

Microsoft, kendi elleriyle kendi işletim sistemi Windows'u işte böyle çökertti!

Salı yaması Windows'u çökertti!

Microsoft'un her ayın ikinci Salı günlerinde yayınladığı yama paketleri, Windows'tan Office'e şirketin çeşitli ürünlerindeki güvenlik açıklarını kapatıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde yayınlanan 2823324 numaralı güvenlik güncellemesi, Windows başlangıcında sorunlara yol açtı.

Microsoft'a göre sorun, yamanın "üçüncü parti yazılım" ile çakışması dolayısıyla oluşuyor. Sorun, bilgisayarınızın ön-yükleme işlemenin kesilmesine neden olacak kadar ciddi. Tek çözüm ise bilgisayarınızı sistem geri yükleme aracı ile yamayı yüklemeden önceki bir tarihe geri almaktan geçiyor.

Microsoft'un yamayı kaldırmakla ilgili talimatları ve yamayı henüz yüklemeyenlere uyarıları için bu sayfaya göz atabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Sayfa da ingilizce bari çevirip de buyara yazsaydınız kardeşim ben şimdi bu yabancı sayfadan ne anlayayım.

@17 Nis 2013 10:49 9 Nisan Salı günü yayınladığımız MS13-036 bültende, bazı kullanıcılarımızın 2823324 numarı güvenlik güncelleştirmesini yükledikten sonra birtakım sıkıntılar yaşadıklarının farkındayız. Güncelleştirmenin birtakım üçüncü parti yazılımlarla çakıştığını ve sistem hatalarına neden olduğunu tespit ettik. Sonuç olarak 2823324 numaraları güvenlik güncelleştirmesini yayınlamayı durdurduk ve download centerdan kaldırdık. Bazı hata raporlarına göre çakışma veri kaybına neden olmadığı gibi her windows kullanıcısını etkilemiyor. Yamayı yüklemiş olan kullanıcılar için KB2839011 linkinde nasıl uninstal edebileceklerini gösterdik. 2823324 yaması orta derece tehdit içeren, saldırganın fiziksel olarak bilgisayara sızmasını engelleyen bir yamaydı.. bir diğer yama MS13-036 adlı bültende mevcut. 2808735 yaması açıktan etkilenebilecek bütün platformlar için yayınlanıyor ve bültende sorun çıkaran güncelleme yok.

@17 Nis 2013 10:49 git bir dil öğren....

"Format atmak tarihe karışacak!" başlıklı yazımı okuyun!...

Müşterilerin Microsoft Güvenlik bülteni MS13-036'da sağlanan 2823324 güncelleştirmesini kaldırması önerilir. Bu makale, güncelleştirmeyi kaldırmak için birden çok yöntem sağlar. Senaryo A: 2823324 güvenlik güncelleştirmesini yüklemiş ancak henüz yeniden başlatılmamış bilgisayarlar için kurtarma adımları 2823324 güvenlik güncelleştirmesini yüklemiş ancak henüz yeniden başlatılmamış bilgisayarlar için, 927392 numaralı Microsoft Bilgi Bankası makalesindeki adımları izleyin ve makalede açıklanan komut satırı sözdizimini kullanarak düzeltmeyi kaldırın. Seçenek 1: Güvenlik Güncelleştirmesini el ile kaldırma Denetim Masası'nda Programlar'ı açın ve Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle'yi tıklatın. Microsoft Windows için Güvenlik Güncelleştirmesi (KB2823324)'ni seçin ve güvenlik güncelleştirmesini kaldırmak için Kaldır'ı tıklatın. Seçenek 2: Özel bir komut dosyasına komut satırı kaldırması ekleme Birden fazla bilgisayar etkilenmişse ve güncelleştirmeyi kaldırmak için bir komut dosyasını uzaktan çalıştırmak istiyorsanız, güvenlik güncelleştirmesini sessizce kaldırmak için şu komutu kullanabilirsiniz: wusa.exe /uninstall /kb:2823324 /quiet /norestart Seçenek 3: PSEXEC kullanarak kaldırma komut dosyasını uzaktan çalıştırma Birden fazla bilgisayar etkilenmişse ve güncelleştirmeyi kaldırmak için bir komut dosyasını uzaktan çalıştırmak istiyorsanız, güvenlik güncelleştirmesini sessizce kaldırmak için şu komutu kullanabilirsiniz: Psexec -d -s \\remotemachine wusa.exe /uninstall /kb:2823324 /quiet /norestart Devamı için; http://support.microsoft.com/kb/2839011/tr

Ben yükledim sorun yok win7 de...

windows 8 çıktıya . WINDOWS 7 kullanıcıları artık böyle şakalara kendilerini hazırlasınlar. Ben aynı oyunu windows xp kullanırken çok görmüştüm. win 7 çıkana kadar hiç bir problem yaşamazken windows 7 çıktıktan sonra sürekli güncelleme sebebi olan sorunlar yaşadım. ARTIK ÜVEY EVLAT OLDUK :)

Haber çok yüzeysel kalmış. Çöken Windows hangi versiyon o bile yazılmamış. 7 mi 8 mi ?

Microsoft kendi işletim sistemini çökerten neden yama yayınlıyor ki bunu hiç anlayamıyorum.

@17 Nis 2013 14:41 bu zeka ile anlaman zor

amaaan geçin win8 e uğraşmayın bakın ben uğraşıyormuyum format mormat hepsi hikaye artık çöküyosa linux çöksün win8 e dokunmayın

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir