Samsung cep RAM'lerini üçlüyor!

Android'li cebinizde RAM sıkıntısı çektiğiniz günler, yakında bu teknolojiyle tarih olabilir!

Samsung cep RAM'lerini üçlüyor!

Halen üst seviye akıllı telefonlarda 2 GB seviyesindeki bellek miktarı 3 GB'a yükseliyor. Kapasite artırımının ardındaki isim ise Güney Koreli teknoloji devi Samsung. Android platformunun hakimi firma akıllı telefonlarda kullanılan LPDDR3 teknolojisinde çıtayı yükselterek 3 GB'lık bellek modüllerinin üretimine başlamış durumda.0.8 milimetre inceliğe 20 nm üretim teknolojisine sahip modüller piyasadaki çoğu cihaz kasasına uyabilecek nitelikte.

Samsung'un bu yıl içinde piyasaya çıkacak akıllı telefonlarda yerlerini alacaklarını açıkladığı 3 GB bellek modülleri için ilk akla gelen aday ise Galaxy Note III.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Vav keske note 2 almasaydim ama super telefon

isterse 4gb olsun androide yine ram yetmez

Daha telefonun birisini magazada rafdan alip kasaya odemeye gidene kadar yenisi cikiyor :) En guzeli nokia 3310 almak heralde :) Aaa bir dakika ya nokia nin 3310i modelide vardi onu mu alsak acaba :))) Allah sonumuzu hayir etsin :)

Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlemesine gerçekten ihtiyacımız var mı ? Mevcut donanımlarla yetinsek ve sistemleri hızlandırmak için daha verimli yazılımlar yapılsa daha iyi olmaz mı ? Böyle giderse 50 sene sonra çok iyi bir teknoloji değil ölü bir doğamız olucak.

3 gb ram çıkmış benim bilgisayarda hala 512 var :'(

Gün gelecek 3gb ta yetmeyecek ve android in önü yine tıkanacak. Android üreticileri daha fazla ram koymanın bir yolunu ararken wp ve ios ram konusunda bir adım geriden ilerleyerek rahat rahat gelişecek. Örneğin şu an ios ve wp 2gb ram ile size android in sunduğundan fazlasını sunma potansiyeline sahip.

yetmez yetmez 3 olsun... o da yetmez 5 olsun... olmuşken 8 olsun... ohhh yandan yandan... yerden yere vurduğunuz IOS halen 1 gb ram ve çift çekirdek işlemci ile şiir gibi çalışıyorken android cıhazlar 4 (yazı ile dört) çekirdekli işlemci ve 2 gb ram ile bile takıla takıla düşe kalka çalışıyor...

haha ubuntu yaptıya geri mi kalır hırt...

Android sağ olsun, 3 gb da da yine kasar...

@24 Tem 2013 18:40 Kullanmayi bilmeyince kasar tabii. Uyuglamalardan home tusu ile degil geri tusu ile cikp kapanmasini saglayin. Arka planda uygulamalarin otomatik calismasini engelliyecek pek cok yazilim var, bunlari kullanin. Benim 500 TL lik Atrix'in 1 GB ram ve cift cekirdek ile yapamadigi sey yok. Siz 256 ram li telefona kalkip JB yuklemeye calisirsaniz. p4 - 512 ram li bilgisayarda Win7 Ultimate denemis gibi olur cihaz. Aletin sinirlarini bilip ona core stabil bir custom rom en iyisi. Orjnal genelde yavas oluyor. Bunlari yap sonra kasiyor mu gor bakalim.

bellek lazım değilki 1 gb yeter hata android te android kapattığımız programları tekrar açılmasını enlleyen bir yazılım yapsa rma ihtiyecı olmaz,bir progrma kuruyon sonra o program kapatıyon tekrar açılıyor sonra rma şişiyor.

Durmadan donanıma abanacaklarına birazcık "acaba nerede hata yapıyor olabiliriz, bir eksiklik var mıdır?" deseydiler telefonlar hem bu kadar pahalı olmayacaktı hem de yersiz bir teknoloji arayışına girilmeyecekti.

Saçmasapan Touchwizelar yada sense arayüzleri olduğu sürece yetmez ram ler.

Donanıma bu kadar abanırlarsa milletin işi yaş yazılıma abandıklarında ortalama bir telefona birkaç android güncellemesi gelebiliyordu. Donanım bu kadar hızlı artarsa telefonlar daha çabuk eskir ve güncellemeleri daha erken kesilir önü kapanır tabi bu kullanıcı için kötü üretici için iyi birşey kullanıcıları takan kim zaten

Google Androidin 5.0 sürümünün 512 mb ramle bile akıcı çalışacağını söylüyordu öyle olursa 3 gb ramli aletler gereksiz bir hal alacak gibi geliyor. Şu an 2 yeterdi keşke bu kadar hızlı ilerlemese.

@24 Tem 2013 23:53 Ya uygulamalar? Oyunlar? Teknoloji yavaş ilerlesin ne demek ya.

Gerekli değil ne Android ne de iOS için 2 GB yeterli.

3 gb 20 nm ram yapacaklarına daha küçük daha yüksek akımlı piller yapılsın

Bizim apple ve windows phone 8 sistemlerinde 256mb ile bile stabil çalışan bir sistem android ise istersen 9 milyar ram koysun o sistem dolar ve kasar dogayı yok ediyorlar buna birisi dur demeli ??

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play