Samsung'dan Tizen'li TV'ler geliyor!

Samsung'un Android'e rakip kendi işletim sistemi Tizen, görünüşe göre "her köşeden çıkacak!"

  • Ercan Uğurlu
Samsung'dan Tizen'li TV'ler geliyor!

Samsung, LG'nin HP'den satın aldığı webOS platformuna cevap vermeye hazırlanıyor. Samsung'un mobil cihazları için geliştirdiği Tizen işletim sistemini, çok yakında Samsung'un akıllı telefonları ile birlikte Smart TV'lerinde de göreceğiz. Böylece webOS'lu akıllı TV'lerine rakip bulacak olan LG, bakalım bu girişime nasıl cevap verecek.

Samsung'un mobil cihazlarını gözeterek geliştirdiği Tizen işletim sistemi, Samsung'un akıllı TV'lerinde de yer almaya hazırlanıyor. Şu an Beta aşamasında olan yazılım, televizyonlara yeni özellikler de kazandıracak elbette. Bunlar arasında ilk dikkat çeken, Samsung'un Gear 2 ve Gear 2 Neo gibi giyilebilir cihazlarıyla birlikte çalışabilecek olması. Hatırlanacağı gibi Samsung, giyilebilir teknoloji ürünlerinde Android yerine Tizen'i kullanacağını zaten daha önce duyurmuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

satılmadığını görünce kaybolacaktır ama 1-2 sene göz zevkimizi bozacak gibi..

bada işletim sistemi gibi hüsranla sonuçlanması muhtemel.

Önemli olan, android ve ios gibi uygulama desteğii.

hee tabi 2010 da bada lı wave leri bize 1000 tl den kakaladı sonra desteğini kesti. tizende aynı kaderi paylaşır. telefonda tizen olsun yanına bile yaklaşmam

Televizyonlarda kullanırsınız tutar, saatlerde tutar, ama telefonlarda hayatta tutmaz. Daha fazla şansını deneme samsung sen zararlı çıkarsın.

Çok güzel. Tek seferde iflas etmesi dileğiyle.

Çok güzel. Tek seferde iflas etmesi dileğiyle.

Bada gibi olacağını sanmıyorum stabilite varsa biraz zamanla bütün prg lar uyarlanır. Rekabet iyidir android sıktı artık

Samsung'un kendi teknolojisini kullanmak istemesinden daha normal ne olabilir? Telefonda işi şimdilik çok zor olsada diğer cihazlarda mümkün bence.

2013-2014 model tüm akıllı tv'lerini dönüştürürse iyi olur hem saat satışına katkı olur, hemde tv'ler daha kararlı, hızlı çalışır.

samsung google ile 3 veya 4 ay öne bir anlaşma yapmıştı bence büyük birşeye hazırlanıyor.

Sen de yorum yaz