Samsung, laptop'ların geleceğini değiştiriyor

Samsung, yeni aldığı patentle dizüstü bilgisayarların geleceğini değiştirmek istiyor!

Samsung, laptop'ların geleceğini değiştiriyor

Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi'nin yayınladığı bildiriye göre, Samsung geleceğin dizüstü bilgisayarlarının patentini almış bulunuyor. İnovasyon atılımlarıyla tanınan Güney Koreli şirket, önümüzdeki dönemde çift işletim sistemli dizüstü bilgisayarlara geçmek isteği olduğunu böylece gösteriyor. Peki, ama sistem nasıl işleyecek?

Teorik olarak çift işletim sistemli dizüstü bilgisayarı, içeriğinde çift işletim sistemi taşımayacak. Bunun yerine dizüstü bilgisayarın ortasında phablet için açılmış bir dock standı olacak. Kullanıcı böylece buraya Galaxy Note veya farklı bir Android işletim sistemli cihazını yerleştirdiğinde, böylece halihazırda Windows 10'la çalışan laptop, Android ekranı üzerinde çalışma imkanı da sağlayacak. Elbette burada odak noktası yalnızca Android olmayacak, desteklenen platformlar arasında Samsung'un Tizen işletim sistemi de olabilir.

Konuyla ilgili şu an alınan patent dışında başka bir bilgi bulunmuyor, ancak Samsung'un bu konuda küçük de olsa çalışmalara başlamasıyla sızıntılar gelmeye başlayacaktır.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bence gereksiz bir patent olmuş şuan ki bilgilere dayanarak yorum yaptım.

yav he he diyip geçin bu patent olmaktan utanan patent ile geleceği mi değiştirecekmiş? samsungun her zamanki ne yapacağını bilemeyip uydurduğu patentlerden biri daha.

dock yerine bi usb 3.1 c portu ile bağlansa bile aynı işi yapar, oradaki tüm boşluklara da pil koyarsın, hem telefonun şarjı bitmez, hem de uzun kullanım süresi sağlar.

Ubuntu Edge de var dı bu, ilk falan değil, sadece daha süslü hâli, yeni bri şey falan da değil benim gözümde

Touchpad'in olduğu bölgeye gerekli boşluğu açarlarsa telefonu touchpad olarak kullanabiliriz :)

@28 Mayıs 2015 13:18 Al işte mantıklı bir çözüm

@28 Mayıs 2015 13:18 Al işte mantıklı bir çözüm. Hacı paramız olsa teknolojiyi çok ikerleecek fikirler veya sanatta başarılar elde edeceğiz ama biz şu halde öncelikle yaşamaya çalışmaktan bunlara zaman ayıramıyoruz (sadece bu ülke için değil dünyadaki aynı durumdakiler için yazdım)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir