Samsung reklamları, Apple'ı "çıldırttı!"

Samsung'un rakibi Apple'ı hedef alan "sivri" reklamları, bakın Apple'ı nasıl çileden çıkartmış...

Samsung reklamları, Apple'ı "çıldırttı!"

Samsung, son birkaç senedir reklamlarıyla Apple'ın takıntılı hayranlarını acımasızca eğlence konusu yapıyor. Samsung'a göre bu reklamlar, Apple'ın pazarlama bölümünün başındaki Phil Schiller'ı "keçileri kaçırma" noktasına getirmiş durumda.

The Verge'ün ortaya çıkardığı bilgilere göre bu gerçekler, Samsung'un Apple ile olan yasal savaşıyla ilgili belgelerinde açığa çıktı. Verge'e göre Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan hukuk firmasından Samsung'u mahkemede temsil eden John Quinn, şu sözleri kullandı: "Size daha önce ortaya çıkmamış, Apple'ın rakibi Android'den, özellikle de Samsung'tan nasıl endişe duyduğunu gösteren Apple'ın şirket içi belgelerini göstereceğiz." "Bu yeni, keskin pazarlama stratejisi... Bu, Apple'ı çılgına döndürdü."

Schiller, kendi pazarlama takımına gönderdiği e-postada, Samsung'un yeni reklam taktiklerini detaylarıyla anlatan "Apple, Samsung'a karşı soğukkanlılığını kayıp mı etti?" başlıklı bir Wall Street Journal makalesini gösterdi ve şöyle devam etti: "Bunu döndürmek için yapmamız gereken çok iş var."

İddialara göre Schiller, endişelerini Apple CEO'su Tim Cook'a bile taşıdı ve reklam firmalarını değiştirerek Samsung'un saldırılarına karşılık vermeyi önerdi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

reklam firmaları aynı kalmalı çünkü ilk Mac den bugüne kadar o firma çok büyük yeniliklere imza attı. Keza ilk iPhone reklamı. Bu reklamlar farklı. Diğerleri gibi değil. Samsung'un bu yaptığı sadece çirkeflik

@08 Nis 2014 14:25 son günlerde çirkef ve aşağılık diyince aklıma bi anda 6.saray geldi nedense :) konu ile alakalıda çok haklısınız.....

Apple Samsung'u bıraktığı an, şu anki fiyat politikasında tutunamaz ve daha yukarı çekmek durumda kalır. Ve ben Samsung'un yerinde olsam şu Apple'a üretim yapmayı bırakırım. Ne cpu ne ram ne de diğer donanımlarda üretici sayısı bir elin beş parmağını geçmiyor ve çoğunluğuna hem maliyet hem de üretim miktarı bakımından Samsung baskın üretici. Apple'ın maliyetleri kesin daha fazla yükselir.

Samsung kadar cingene bir firma gormedim kendisini rezil ettiginin farkinda bile degil.

@08 Nis 2014 16:38 aynen tıpkı 6s gibi....

@08 Nis 2014 16:38 bence bu durum apple için geçerli steve zamanında yeni bişey çkarıp ezip geçiyordu ama artık pek yenilikte yapamıyor apple

Tabi adamlar ne yapsin adam akilli bir sey uretemeyince laf dalasina girmeye calisiyorlar.

Bu Apple ile Samsung savaşı nezaman bitcek olum ya -.-, Steve gelde kurtar şunları Samsung ezip geçecek yoksa.

samesung gerçekten Apple'ı kızdırdığını mı sanıyor? oldu bir çay getirin bakalım oradan :=)

bence asıl samsungun her reklamında bizim kezbanlar gibi laf sokmayı marifet görmesi gereksiz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir