Samsung'un Galaxy S hedefi çok büyük!

Galaxy S'in büyük başarısı Samsung'a yetmedi: İşte Samsung'un Galaxy S için yeni hedefi...

  • Ertuğrul Süngü

Bir yıl cep telefonu piyasasında çok şey değiştiriyor. 2010'un üçüncü çeyreği büyük bir yükselişe sahne oldu.

Sony'nin açıkladığı rakamların ardından, Samsung da kendi sonuçlarını duyurmakta gecikmedi. Şirket rekor bir hasılat kaydetti. 35.8 milyar dolarlık cironun, 3.96 milyar doları safi kardı. Bu yükselişte cep telefonu satışlarının payı çok büyüktü.

2010'un üçüncü çeyreğinde 71.4 milyon cep telefonu satıldı. Bu, geçtiğimiz yıla göre yüzde 19'luk artış demekti. Samsung da Galaxy S serisinin zaferini kutladı. Zira satılan cep telefonlarının beş ila yedi milyon tanesi Galaxy S serisindendi. Yıl bitmeden bu rakamın on milyona ulaşması hedefleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

1.5 sene sonra unutulur ama iphone öylemi hala 3g si bile gündemde :)

samsung olunca tabi o kadar kar edilir..

tek kelimeyle super, bi de flaş olsaymış tadından yenmezdi.

Bu telefona verilen her kuruşa helal olsun Samsung Iphone falan bırakmadı sildi piyasadan. Şu anda iphone alanlar sadece gösteriş için alıyor 10 kişiden 8 i sadece alo diyor ve mesaj atıyor.

iPhone'un şu an tek rakibi ve çok da başarılı bir telefon.

fiyatı 500-600 tl civarı olmadıkça alma gibi bir lüksüm yok. onlar da bu fiyata çekemeyeceklerine göre ancak rüyamızda görürüz.

yeni aldım bende muhteşem bir alet yıllardır iphone resmen eziyet çektirmiş,telefon gibi telefon,hemde diğer özellikleride iphonedan daha iyi

Samsung laptop piyasasında da fırtınalar estiriyor.

herkezde samsung ve ıphone olabilir ama sony x10 kullanıcıları farklı bir class tır (üst kademe) güncellemesi geçte olsa he sony x10 u yarattı diye biliriz.... telefonu eline almayıp kullanmayan kişiler yorum yapmasın lütfen.

iPhone eziyet çektirdi diyen ziyaretçi yapsaydın jb kavuşsaydın özgürlüğüne şu telefonla iphoneyi karşılaştırmayın yahu yazıktır. Önce android storesini halletsin sonra yarıştırırsınız daha en az 3 sene ios açık ara götürür. Ne uygulamaları kaliteli ne oyunları bi flash var diye asla iphoneden vazgeçmemki iphone skyfire geliyor önümüzdeki gün html5 çevirerek açıcak flashları galaxy s miş peh :) 2 sene sonra bu telefon gündemde olucakmı hepimiz görüceğiz..

Androidi bilemem ama malzeme kalitesi hala dandik samsung plastiği, iphone'a dokununca farkını hissettiriyor cam metal kaliteli malzeme . Eğer bir başarı varsa o da androidindir. İphone üzerinde android olsa kaç kişi galaxy s alırdı acaba.

Bu telefonu hala iphone ile karşılaştıranlar var bu telefonun rakibi iphone değildir zaten iphone 4 ten çok üstün bir cihaz galaxy s. Bu cihazın rakibi sadece bu cihazın bir üst modelidir.

Samsung bir adımda bayağı yol aldı. N90'lar varken ve samsung kullanan bir tanıdığımdan, menü kullanımının ergonomik olmadığını gördüğümden pek haz etmezdim. ama sonra bir i550w samsung gördüm, denedim ve aldım. Nazar değmesin acayip memnunum (klavyesi hariç, elbet ufak tefek memnunsuzluklarda olacak). GPS, malzeme kalitesi, ses kalitesi, görüntü kalitesi, genişleme olanakları, video oynatma (divx!) zamanı için oldukça iyi. Özellikle GPS olayı (gerçek gps chipine sahip, nokialardaki gibi ilk sürümlerde verilen kandırmaca gps değil) süper. Şimdiki samsung'lar ise harika. Umarım daha uzun süre eskimez i550'lim ama eskiyince, yine samsung hedefim. IPhone'a gelince, hiç denemedim, hiç bakmadım bile ama Mac'ten nasıl olabileceğini tahmin ediyorum ve MS'e olan gıcıklığım Apple'da geçerlidir. Benim dediğim dedik diyen üreticiden hayır gelmez. gelmiyorda zaten.

bundan sonraki zamanlarda android. egwr bu sekilde giderse yakinda sadece rakibi windiws isletim sistemi olur iphone bu sekilde giderse oturdugu yerde karpuz buyutmekten baska birsey yapamaz

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play