Samsung'dan LoopPay atağı!

Samsung, Apple'a bu alanda da rakip olmak için bir şirketi daha satın aldı!

  • Kürşat Zaman
Samsung'dan LoopPay atağı!
Samsung'dan LoopPay atağı!

Samsung, daha önce Aralık ayı içinde işaretlerini verdiği gibi, akıllı telefonunuzun üzerinden ödeme yapabilmenizi sağlayan LoopPay'i satan alarak mobil ödeme sistemlerine güçlü bir giriş yapmak üzere, ki bu sistem Apple Pay'e görünüşte oldukça benziyor.

LoopPay'in sistemi Apple Pay'in NFC tabanlı sisteminin aksine POS cihazının yanına telefonunuzu yakınlaştırırken, kredi kartınızı cihazdan geçirmeniz şeklinde çalışıyor. Bu da Samsung'un iddiasına göre sistemin eski terminallerin yüzde 90'ında çalışmasını sağlayacak. Sistemin Google Wallet'a göre bir diğer avantajı da Wallet'ın sadece belli Android telefonlarda çalışıyor olmasıydı, gerçi muhtemelen Samsung bu evliliğin ardından LoopPay'in Android cihazların geri kalanına desteğini gerçi çekmesini talep edebilir.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, Samsung'un LoopPay'in teknolojisini edinmek istediği bilgileri bir süre önce sızmıştı. Görüşmeler iyi geçmiş olacak ki iki firma hızla evliliğe doğru gidiyor; kaldı ki Apple Pay'in şaşalı tanıtımının ardından Samsung'un kendi kablosuz ödeme sistemine sahip olmak istediği bir sır değildi.

LoopPay'in halihazırdaki sistemi, evet kabul edilebilir bir sistem. Ancak şu an bunu kullanabilmek için ya 10 dolarlık bir anahtarlık, ya da 16 dolardan başlayan telefon kılıflarını edinmeniz gerekmekte. Tabii ki Samsung'un olaya dahil olması bu zorunluluğu da ortadan kaldıracaktır diye düşünüyoruz.

LoopPay'in sistemi, farklı telefonlara uyum sağlayabilmesi için, telefonun özelliklerine göre geliştirildiğinden Samsung Galaxy S6'nın standart özelliklerinden biri olarak gelmesi bizleri şaşırtmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bırak bu işleri samsung. Bu işler güven ister. sen dünyada aydan aya 2 basamaklı kayıplar yaşamaya başlamış bir firmasın. elle tutulur tarafın kalmamış. birde bu kadar hassas bir işe el atıyorsun. önce sattığın ürünün arkasında durmayı öğren sen bi.

Bravo Samsung. Rekabet her zaman kullanıcıya yarar. At gözlüğü ile teknoloji takip edenlere duyurulur...

Katılıyorum sana kardeşim önce sattığın ürünün arkasında dur ondan sonra böyle işlere kalkış kaç aydır s4 e bi güncelleme veremedin... gerçeği her modele geç güncelleme veriyor. Bunuda eline yüzüne bulaştıracaktır samsung.

2,5 yıl kadar önce --o sıralarda çok satan ve fiyatına göre çok iyi bir cihaz olduğu (!!) söylenen-- W tipi cihazlardan aldım.. Bin pişman oldum.. Sık sık donmalar, kendiliğinden kapanmalar, kapatma tuşuna basmama rağmen kapanmamalar, "sürüm yükseltme" dediler, aldığım yer bi şeyler yaptı, yok.. Resmi Servisine götürdüm, telefon 4 gün kaldı, yine bi fark yok.. Lanet olsun dedim.. Şimdi 30/12'de kendime yeni yıl hediyesi olsun diye, çok makul fiyatlı ve çook reklamlı AVEA Touch 4 aldım, ama yok, bu da Tırışka.. Hoperlör sesi iyi çıkmıyor, tuşlara basıyorsun bazen almıyor.. Önceki telefondan kayıtları aktarttım, 2 kez kayıt yaptılar, 2. kez, hatta bazıları 4 kez oldu, tel no.larını İMKANI YOK silemiyorum.. Damadım söyledi, Türkcell T50'de de aynı sorun varmış, Çift kaydedilen telefonların silinememesi sorunu, bilmiyorum.. Fotoğraf çekmesi aptalca, geçişler (nerdeyse..) dakkalar sürüyor, çekim için bastığında hemen çekmiyor da 5 saniye sonra çekiyor vs vs... Tamamen moralim bozulmuş durumda.. Bilmiyorum, ne alacağım.. Mecburen 1.500 ve 2.000 TL'ler civarına çıkacağım herhalde.. Telefon mezarlığına döndürüyoruz evi.. Ve bütçemizi.. Resmen bizi soyuyorlar..

15:55 lg alın rahat edin bu kadar diyorum

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play