Satellite ve Satellite Pro NB10 tanıtıldı!

Toshiba, özellikler, performansla ve esnekliği birleştiren yeni notebook'larını ortaya çıkardı!

Toshiba Satellite ve Satellite Pro NB10 tanıtıldı!

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş taşınabilirlikten taviz vermeden zengin özellik yelpazesine sahip, ince, hafif ve kompakt yeni Satellite ve Satellite Pro NB10 notebook modellerini tanıttı.  Yönetimi, güvenliği ve kullanımı kolay yeni modeller, Windows 8'in tüm özelliklerine sahip olmanın yanı sıra dokunmatik seçeneği ile maliyet etkin bir notebook ya da okullar için uygun fiyatlı bir BT çözümü olarak geliştirildi.

Akıllı ve maliyet etkin mobil eşlikçi

Her ikisi de uygun fiyatlara sahip Satellite ve Satellite Pro NB10 modelleri şık tasarımları, seçkin gümüş ya da siyah renkleri ve hafiflikleriyle hareket halindeyken veya sınıftayken eğlence veya üretkenlik için idealdir. HD çözünürlüğe sahip 11.6" ekran tüm içeriklerin en ince detayına kadar görüntülenebilmesini sağlıyor; tam boy klavye ise yazı yazmayı ve veri girişini daha kolay ve kullanışlı hale getiriyor. Tam bir mobil kullanım için 1.3kg'danbaşlayan her iki model de taşınması kolay ve her yerde kullanıma uygun.

Zengin özellikler

Windows 8'in tüm özelliklerini barındırması ve dokunmatik ekran seçeneği ile kullanıcılar evde, sınıfta veya seyahat halindeyken hızlı ve akıcı bir çalışma ve eğlence için gereksinim duydukları her şeyi beraberlerinde taşıyabiliyorlar. Satellite veya Satellite Pro NB10t modelleri ile sezgisel dokunmatik ekrana dokunarak veya kaydırarak kullanım özelliği öğrencilerin küçük parmakları için iyi bir navigasyon kolaylığı sağlıyor. En yeni Intel Celeron® veya Pentium işlemcileri ile her iki model de günlük kullanım işlemlerinde kolaylık sağlayacak üstün performans özelliklerine sahip. Kullanıcılar ayrıca 4GB'a kadar hafıza ile yüksek performansa sahip olurken, dahili 500GB HDD ile sık kullandıkları medya veya belgeleri rahatça depolayabiliyorlar.

Kapsamlı dongle-free bağlantı

Kapsamlı dongle-free bağlantı

Kompakt tasarımlarına rağmen Satellite NB10 ve Satellite Pro NB10 eksiksiz ve tam boyutlu port girişlerine sahip olduğundan ayrıca özel kablo ya da adaptör satın almaya gerek kalmıyor.  VGA ve HDMI girişleri harici ekran ve projektörlerle kolayca bağlantı kurarken, içerik paylaşırken ya da ders esnasında cihazı daha büyük bir ekrana veya televizyona da bağlayabilmeye imkan veriyor. Ayrıca USB 3.0 dahil çoklu USB girişleri sayesinde veri transferi yapılabiliyor. Wi-Fi a/g/b/n seçenekleri ise ultra-yüksek hız sağlarken web'de dolaşmayı ve dosya indirmeyi çok daha hızlı hale getiriyor. Alternatif olarak, LAN girişi kullanılarak herhangi bir network'e bağlanılabiliyor ve cihaz üzerindeki SD kart girişi ile kullanıcılar depolama kapasitelerini artırabiliyorlar.

Kullanımı, yönetimi ve güvenliği kolay

Yeni notebook'lar kullanıcı dostu ve son derece güvenli olmalarıyla öne çıkıyor. Geniş HDD, RAM ve Wi-Fi modülü kolay yönetilebilirlik için her an erişilebilir durumda; ayrıca EFI BIOS ayarları görünümü ise notebook'u koruyabilmek için güvenli başlatma gibi özelliklere sahip. Cihazın sahip olduğu Kensingto kilidi ise hırsızlık olasılıklarını azaltmaya yardımcı oluyor. Ayrıca 4 Saat'e kadar pil ömrü ile Satellite NB10 veya Satellite Pro NB10 kullanıcıları cihazlarını diledikleri yere beraberlerinde götürebiliyorlar.

Toshiba Satellite NB10/NB10t ve Satellite Pro NB10/NB10t:

    29.5cm (11.6") HD (1366 x768) LED ekran, kapasitif 10-parmak destekli dokunmatik ekran (opsiyonel)
    İşletim sistemi: Windows 8 64-bit
    Intel Celeron N2810 veya Intel® Pentium® N3510 işlemciler
    Intel  HD grafik kartı
    4GB'a kadar DDR3L RAM
    500GB HDD
    Bağlantı: 1x USB 3.0, 2x USB 2.0, 1x VGA, 1x HDMI®, SD/SDHC giriş, mikrofon girişi/kulaklık çıkışı kombo giriş, Ethernet LAN, Wireless LAN, Bluetooth 4.0 ve b/g/n veya a/b/g/n WiFi
    DTS Studio Sound teknolojisi ile ayarlanmış yüksek kaliteli stereo hoparlörler
    Stereo mikrofona sahip HD web kamera
    Kensington kilidi
    Renk:
        Satellite NB10/NB10t – gümüş
        Satellite Pro NB10/NB10t - siyah
    Ağırlık: 1.3kg 'dan başlayan
    Boyutlar:
        NB10 – 284 x 208.6 x 13.8 – 21.5mm
        NB10t – 284 x 208.6 x 13.8 – 25.1mm

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Reklam kokan hareketler

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir