Seagate'ten Kurumlara: Cheetah® 15K.6

Seagate'ten 450 GB kapasiteli ve yüksek güvenilirlikli yeni bir disk modeli geliyor.

  • Selim Öztürk
Seagate Cheetah
Seagate Cheetah, yüksek güvenirlik ve az güç sarfiyatı isteyenlere göre

450 GB kapasiteli 15K RPM'lik Cheetah ürünlerine bağlanacak yeni sistemler; yüksek güvenilirlik sağlayacak ve güç sarfiyatını da yüksek oranda düşürecek.

Cheetah 15K.6, 3.5 inç formundaki sabit diskler arasında yüksek bir performansa sahip ve bir önceki nesil disklerle karşılaştırıldığında veri transfer oranlarında % 28'lik bir artış sağlıyor. Cheetah 15K.6, bu performansı doğrultusunda (% 61 Watts/GB), güç sarfiyatını dikkat çekecek düzeyde azaltıyor.


Cheetah 15K.6 hakkında ek bilgi :

İkinci nesil dikey kayıt teknolojisini kullanan ve 450 GB, 300 GB ve 147 GB'lık kapasite seçenekleri sunan yeni Cheetah 15K.6, kullanıcılara farklı bir depolama kapasitesi ve performans sağlıyor. Cheetah 15K.6'nın sektördeki 3.5 inçlik diskler arasında 1.6 milyon saatlik MTBF (%0.55 AFR) ile en güvenilir oluşuna, Seri Bağlı SCSI (SAS) veya Fiber Kanal (FC) ara yüzleri ve 5 yıllık garantisi de eklenince, 3.5 inçlik kritik göreve sahip SAN, NAS ve karşılıklı işlemlerle internet uygulamalarında öne çıkıyor.

Cheetah 15K.6 ayrıca içerisinde Seagate PowerTrim teknolojisini barındırıyor ve bu sayede her seviyedeki çalışma esnasında diskin güç sarfiyatını dinamik bir biçimde optimize ediyor. Cheetah 15K.6, PowerTrim teknolojisi sayesinde güç sarfiyatını artırmadan sınıfındaki yüksek bir performans sağlıyor. Cheetah 15K.6 aynı zamanda operasyonel güç gereksinimini önceki nesillere göre % 61 Watts/GB oranında azaltırken sürekli veri transfer hızını % 28 oranında artırıyor.

Bilgi için
Seagate - 212 270 5232

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play