Sistem canavarı oyunları Eee PC'de oynayın

Mini laptop'larda oyun oynanamayacağını mı düşünüyorsunuz? Öyleyse haberimiz sizi çok şaşırtacak.

Sistem canavarı oyunları Eee PC'de oynayın
Asus'un Eee PC'sinde Crysis oynamak artık hayal değil.

Küçük, sevimli bir Eee PC ile neler yapabilirsiniz? Belki yazı yazabilir, internete girebilir, resimlerinize bakabilir veya tam ekranda Crysis gibi sistem canavarı bir oyunu oynayabilirsiniz... Son madde sizi şaşırtmış olabilir; ama ilginç bir servisin yardımıyla gerçekten de Eee PC'nizde tam ekran Crysis ya da Quake oynama şansına sahipsiniz. Tabi "büyükçe" bir desteğin yardımıyla...

StreamMyGame isimli bir web sitesi, web teknolojisini kullanarak tüm oyunları mini PC'lere taşımayı başarıyor. Bu iş için geliştirdikleri uygulamalar, hem Linux, hem de Windows tabanlı mini PC'lerde kullanılabiliyor.

İşin temeli, oyunları Eee PC ya da diğer mini PC'lerde çalıştırmak değil. Öncelikle oynamak istediğiniz oyunu güçlü ve bu oyunu sorunsuz çalıştırabilecek bir PC'de açmanız gerekiyor. Daha sonra mini PC'nizden, uygulamaların da yardımıyla servise bağlandığınızda, ana PC'deki görüntü olduğu gibi mini PC'ye geliyor. Ama gelen sadece görüntü değil; artık mini PC'nizin klavye ve faresi yardımıyla, ana bilgisayara çok uzakta olsanız bile oyunu oynamaya başlayabiliyorsunuz. Sistemin nasıl çalıştığını videomuzdan izleyebilirsiniz.

Eğer sürekli evinizde oyun oynuyorsanız, bu ilginç sistem kulağınıza biraz saçma gelmiş olabilir. Ama küçük bir Eee PC'niz olduğunu ve evinizden kilometrelerce uzakta oyun oynamak istediğinizi bir düşünün. İşte bu gibi durumlarda, Eee PC gibi yetenekleri çok sınırlı bir PC'de tam ekran Crysis oynama keyfi herhalde bir oyuncu için inanılmaz bir deneyim olacaktır.

StreamMyGame sitesinde üyelik ve hangi bant genişliğinde hangi çözünürlükleri kullanabileceğiniz ile ilgili ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

bunun "UZAK MASAÜSTÜ"nden ne farkı var ki...Boş iş.

12 inç laptopta bile tuşlar ufak geliyor , rahat oyun oynamak zor .
Eee PC'de herhalde gamepad falan gerekir :))

o kadar hızlı internet bende olsa bende oynardım herhalde
bizdeki hızla hızla mario oynanır ancak.

o kadar hızlı internetin türkiyeye gelmesi asırlar alır beeaa :D:D

arkadaşlar neden bu kadar olumsuzsunuz yurt dışındaki şanslı arkadaşlar Crysis oynar bizde Snake oynarız yada solucan falan nokianın klasik siyah beyaz oyunlarını =)

@ 17 Haziran 2008 Salı, 20:29

Bizdeki internet hızıyla değil mario (real-time)gerçek-zamanlı oynanan herhangi bir oyunu dahi oynamak mümkün olamaz. Düşünsene marioda mantarı görüp kafasına zıpladığında çoktan bir can kaybetmiş oluruz =(
Bu arada zaten mini pc'ye marioyu direk yüklemek var =)

Belki ileride en azından böyle bir serverı ana bilgisayarımıza kurarak wireless üzerinden en azından tuvalette mini pclerle oyuna devam etme şansımız olur :P

Hatta tek bir canavar PC üzerinde oyun motorunu çalıştırırken (En Az: {Quad}4 çekidekli işlemci ve grafik çiplerine sahip {dual}ikili {lan}yerelağbağlantılı ve üstü) bir sistem kendine wirelesstan bağlanacak 4taneye kadar eee pc'nin işlem yükünü kaldırabilirse...

LogMeIn vb. uzak masaüstü bağlantısı bundan daha kolay. Tabii güzel özellikleri var vidyo kaydı, oyunu lan üzerinden yayınlama vb. ama sırf evdeki oyunu oynamak için uzak masaüstü en pratik yol.

windows xp yi nasıl yükleyebiliriz, chip bize bu konuda yardımcı olur musun?

birkaç sorum var lütfen cevaplarmısınız:

1.bu sistemi wlan üzerinden yapabilirmiyiz çünkü malümunuz internetimizde kota diye birşeyvar
2. uzak masa üstü nasıl oluyor anlatabilirmisiniz

arkadaşlar şu an menim notebookta şu oyunlar var countr strike1.6,gta türk,delta force,angry brds,haylife

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir